Комітет експертів з питань якісної журналістики у цифрову еру проводить чергове засідання

21.03.2019

21 – 22 березня перший заступник голови Національної ради Ольга Герасим’юк бере участь у 3-му засіданні Комітету експертів з питань якісної журналістики у цифрову еру (MSIJOQ), що відбувається у Страсбурзі, Франція. Серед питань порядку денного – презентація та обговорення проекту Рекомендації щодо просування сприятливого середовища для якісної журналістики у цифрову еру.

Передусім учасників засідання привітало керівництво Ради Європи. Ян Кляйссен, директор Директорату інформаційного суспільства та протидії злочинності Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи, і Патрік Пеннінкс, керівник Департаменту інформаційного суспільства Директорату інформаційного суспільства та протидії злочинності Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи, розповіли про виклики, які нині постали перед РЄ, зокрема через Росію. Було сказано, що Комітет зробив надзвичайно багато для просування якісної журналістики. Так, 13 лютого 2019 року Комітетом Міністрів Ради Європи було ухвалено розроблену Комітетом Декларацію КМ РЄ щодо фінансової стабільності якісної журналістики у цифрову еру.

Національна рада зі свого боку зробила неофіційний переклад цього документа і поширила його серед зацікавлених сторін. Це – і державні інституції, і громадський сектор, і медіа-видання. Так само український регулятор медіа-сектору переклав і поширив проект Рекомендацій щодо просування сприятливого середовища для якісної журналістики у цифрову еру, який нині обговорюється на засіданні Комітету експертів. Національна рада спільно з Центром демократії та верховенства права від України подала свої коментарі та уточнення до цього документа. Така письмова робота була високо оцінена і отримала подяку.

Члени MSI-JOQ також сьогодні обрали голову і заступника голови Комітету. На своїх посадах залишилися Катаріне Сарікакіс і Александра Борхардт.

Під час засідання до розгляду членами Комітету експертів заплановано ще заслухати презентацію та обговорити проект дослідження щодо розвитку навичок розпізнавання й оцінки якісної журналістики у цифрову еру.

Довідково. Наприкінці 2017 року в структурі Керівного комітету Ради Європи з питань засобів масової інформації і нових комунікаційних послуг (CDMSI) було утворено Комітет експертів MSIJOQ, повноваження якого триватимуть два роки: з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2019 року. До його складу входять 13 фахівців, 7 з яких є національними експертами – представниками держав-членів або урядових структур та 6 незалежних експертів, призначених Генеральним секретарем через їх визнаний досвід у сфері свободи слова і медіа-політики. Групу національних експертів, до складу якої обрано Ольгу Герасим’юк, призначено за результатами голосування, що відбулось в рамках 13-го засідання CDMSI (грудень 2017 року, Страсбург).

 До складу Комітету експертів MSIJOQ входять представники медіа-регуляторів, академічної спільноти, громадських організацій, ЗМІ та незалежні експерти з Боснії і Герцеговини, Греції, Ірландії, Македонії, Німеччини, Нідерландів, України та ін. Склад Комітету експертів відображає географічну рівність країн-членів і зважає на дотримання гендерної рівності.