Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики рекомендував Верховній Раді України взяти до відома звіт Національної ради - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики рекомендував Верховній Раді України взяти до відома звіт Національної ради

 13 березня Комітет Верховної ради України з питань свободи слова та інформаційної політики на своєму засіданні розглянув звіт Національної ради за 2018 рік. На засіданні Комітету були присутні всі члени регуляторного органу. Звіт представив голова Національної ради Юрій Артеменко.

Він зупинився на досягненнях, які регулятор здобув за останні роки при підтримці народних депутатів і громадського сектору, а також озвучив пропозиції, які ще потребують подальшого врегулювання. Юрій Артеменко зауважив, що спільними зусиллями майже цілком було змінено інформаційний простір країни. Низка законів увели нові норми для телерадіоінформаційної галузі, що сприяло значному поширенню української мови, пісні, розбудові мовлення на території проведення операції Об’єднаних сил тощо. Серед здобутків Юрій Артеменко назвав обмеження пропагандистського впливу телебачення країни-агресора, розбудову мовлення на прикордонні, в Донецькій і Луганській областях, розгортання місцевого мовлення в рамках проекту «Мовлення громад», розширення радіомереж суспільного мовника і появу в FM-діапазоні військово-патріотичної радіостанції «Армія- FM», впровадження цифрового радіо. Він також розповів про співпрацю з громадськими організаціями, розгортання в Національній раді нового моніторингового центру, вимкнення аналогового телевізійного сигналу. Останній процес, за його словами, відбувся не настільки болісно, як це пророкували. Нині ще є потреба ліквідувати певні прогалини, зокрема вирішити питання із «білими плямами», забезпечити можливість місцевим телекомпаніям  мовити у цифрі. Невирішеним залишається питання і щодо монопольного становища оператора цифрового телебачення.

Серед аспектів, які потребують подальшого врегулювання, Юрій Артеменко назвав доопрацювання й ухвалення законів про аудіовізуальні медіа-сервіси, тимчасові дозволи, уникнення політизації телекомпаній, протидію фейкам і дезінформації, перегляд повноважень Національної ради, які вона має в рамках виборчого процесу.

Звіт Національної ради підтримала і громадська рада, створена при Комітеті з питань свободи слова та інформаційної політики. Вона ухвалила одностайне рішення про його прийняття і передачу для розгляду Парламентом. Представник громадської ради Наталія Клітна подякувала Національній раді за тісну співпрацю з громадськістю і її відкритість.

Голова Комітету Вікторія Сюмар зачитала проект рішення: «Обговоривши звіт Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за 2018 рік відповідно до  статті 16 Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» Комітет рекомендує Верховній Раді України звіт Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за результатами розгляду на пленарному засіданні взяти до відома». За нього одностайно проголосували усі присутні на засіданні члени Комітету.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше