Компанія «ЯТБ» отримала попередження через фільм за участі Олега Табакова - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Компанія «ЯТБ» отримала попередження через фільм за участі Олега Табакова

Члени Національної ради під час засідання 28 квітня розглянули результати планової виїзної перевірки ТОВ «Телерадіокомпанія «ЯТБ» і з огляду на виявлені порушення вирішили застосувати до неї санкцію «оголошення попередження». Ліцензіата зобов’язано протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства та умов ліцензій.

Так, в ефірі кабельного телеканалу ТОВ «Телерадіокомпанія «ЯТБ», м. Олешки (Цюрупинськ) Херсонської області (логотип «ЯТБ»), 15 лютого цього року моніторингом регулятора було зафіксовано, а 23 лютого під час перевірки підтверджено демонстрування художнього фільму/музичної казки «Раз, два – горе не беда!», 1988 року, за участю Олега Табакова (з 14:22:10 по 15:44:35), якого внесено до Переліку осіб, що створюють загрозу національній безпеці.

Також  з’ясувалося, що товариство недотримується умов ліцензії  власної програмної концепції мовлення. Зокрема, воно зменшило мінімальну частку національного аудіовізуального продукту: за ліцензією – 18 год./добу, а фактично – 17 год. 29 хв./добу, значно скоротило і обсяг інформаційно-аналітичних і публіцистичних передач – із 2 год.45 хв./добу до 1 год. 39 хв./добу. Також стало менше і культурно-мистецьких передач – ліцензія мовника визначає, що таких передач має бути щонайменше від 2 год. 15 хв./добу, а зафіксовано лише 1 год. 49 хв./добу.

Водночас ТОВ «Телерадіокомпанія «ЯТБ» збільшило максимальну частку аудіовізуальної продукції іноземного виробництва з 6 год./добу до 6 год. 31 хв./добу, а також обсяг розважально-музичних передач – за ліцензією  – 3 год. 30 хв./добу, фактично – 5 год. 37 хв./добу.

Такі факти вочевидь є порушенням абзацу десятого частини другої статті 6 та частини восьмої статті 28 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», оскільки ліцензіат зобов’язаний виконувати умови ліцензії, дотримуватися визначеної програмної концепції мовлення та законодавства України.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше