Компанії «TVM» та «МТВплюс» із Запорізької області отримали попередження через недотримання Правил мовлення у день жалоби

13.05.2021

Регуляторний орган під час засідання 13 травня застосував санкцію «оголошення попередження» до КП «ТРК «Мелітополь» Мелітопольської міської ради Запорізької області (ефірне мовлення, логотип «TVM») та ТОВ «ТРК «МТВ-ПЛЮС», смт Мирне Запорізької області (ефірне мовлення, логотип «МТВплюс») з огляду на невиконання ними Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті.

Згідно з Указом Глави держави  № 23/2021 в Україні  23 січня було оголошено днем жалоби у зв’язку з трагедією в будинку для літніх людей у Харкові. Мовники у цей день були зобов’язані внести зміни у свої сітки мовлення, керуючись відповідними Правилами. Проте не всі ліцензіати поставилися до цього відповідально.

Так,  відповідно до моніторингу та проведених Національною радою 12 березня цього року перевірок діяльності «TVM» та «МТВплюс» було виявлено ознаки порушень ними вимог чинного законодавства та регуляторного акта Національної ради.

Встановлено, зокрема, що 23 січня цього року в ефірі «TVM» у проміжки часу з 18.00 до 20.19 та з 20.19 до 24.00  не було інформації про день жалоби.  

Фахівці Національної ради з’ясували, що цього дня у проміжок часу з 20.19 до 24.00 в ефірі  цього мовника відбувалася ретрансляція програми ТОВ «НОВИЙ КАНАЛ». Моніторинг зафіксував наявність інформації про день жалоби у проміжок часу з 20.19 до 24.00, поширеної раз на годину в ефірному часі у вигляді рухомого рядка. Водночас перевірка встановила, що у проміжок часу з 18.00 до 20.19 в ефірі «TVM» не було будь-якої інформації про день жалоби.  

Відповідної інформації не було зафіксовано і в ефірі «МТВплюс» у проміжок часу з 18.00 до 20.00.

Регуляторний орган оголосив цим двом компаніям попередження, акцентувавши на неприпустимості порушень чинного законодавства надалі.