Комуністична символіка в ефірі – луганській телерадіокомпанії «Акцент» призначено перевірку - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Комуністична символіка в ефірі – луганській телерадіокомпанії «Акцент» призначено перевірку

15 липня Національна рада призначила ТОВ «Телерадіокомпанія «Акцент», м. Лисичанськ Луганської обл., позапланову безвиїзну перевірку через зафіксований в її ефірі показ символіки комуністичного тоталітарного режиму. Регулятор відреагував на звернення народних депутатів Вельможного С.А. і Сухова О.С., які звернулися до Національної ради з відповідною скаргою.

Фахівці Національної ради провели моніторинг мовлення компанії за наданими нею записами. Працівниками секретаріату в Луганській області було зафіксовано у випусках новин трансляцію 8 – 10 травня сюжету про святкування в м. Лисичанську 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Учасники цього заходу використовували символіку комуністичного тоталітарного режиму, зокрема державний прапор СРСР і п’ятикутну червону зірку.

Оскільки законом України про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні виготовлення, поширення, публічне використання, а також пропаганда їхньої символіки заборонені, Національна рада вбачає у діях телекомпанії ознаки порушення частини першої статті 3, частини першої статті 4 відповідного закону. Закон України «Про телебачення і радіомовлення» зобов’язує мовників дотримуватися законодавства України та вимог ліцензії і забороняє розповсюджувати передачі, де заперечується чи виправдовується злочинний характер комуністичного тоталітарного або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів.

Таким чином, регулятор перевірить ТОВ «Телерадіокомпанія «Акцент» на дотримання ним частини шостої статті 9, пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Перевірку буде проведено в період із 30.07.2021 по 13.08.2021.

Для проведення перевірки компанія повинна надати представнику Національної ради в Луганській області необхідні документи і матеріали.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше