Конкурс на цифрове мовлення подовжено

19.09.2011

Як було повідомлено прес-службою Національної ради 21 червня 2011 року, в конкурсі на мовлення у багатоканальних телемережах МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5, оголошеного 20 квітня 2011 року, відбулися зміни у зв’язку з ухвалою та постановою Окружного адміністративного суду м. Києва.

Ухвалою на 10 робочих днів було призупинено прийом заяв на видачу ліцензій. Постановою – Національну раду зобов’язано продовжити граничний термін подачі заяв на 20 днів.

Перший заступник голови Національної ради Оксана Головатенко, відповідаючи на запитання журналістів під час брифінгу, що відбувся сьогодні, 22 червня, пояснила:

«До нас зверталися державні компанії з проханням продовжити термін подачі заявок на цифровий конкурс. Це пов’язано з тим, що вони не встигли провести тендер, який необхідний для залучення державних коштів, і відповідно укласти договір із провайдером програмної послуги. У цьому контексті в нас велися перемовини з Національної телекомпанією, яка і подала позов».

Далі перший заступник зазначила, якщо ситуація не зміниться і не буде апеляційних скарг третіх сторін, Національна рада виконає ухвалу і постанову суду та прийме рішення про продовження конкурсу. «Схоже, – сказала вона, – прийом заявок триватиме до 22 липня, хоча не виключено, що відбудуться подальші зміни».

Оксана Головатенко на запитання журналістів повідомила, що нині до Національної ради надійшло понад 800 заяв від державних і комерційних телеканалів, які мовлять у регіонах. 38 заяв надійшло для участі в конкурсі на отримання ліцензій на загальнонаціональних телеканалах.

Вона також уточнила, що державні телеорганізації укладають із провайдером програмної послуги ТОВ «Зеонбуд» договори про наміри – меморандуми, комерційні ж підписують договори. Граничний термін підбиття підсумків конкурсів має відбутися в першій декаді серпня ц.р.