Костинський: “Українська мова є ключовим елементом інформаційного суверенітету країни”

22.03.2016

19 березня член Національної ради Сергій Костинський взяв участь у Першій безпековій конференції Української Миротворчої Школи Геть від Москви. Що далі?”, яка відбулася за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

 У своїй доповіді Сергій Костинський наголосив, що збереження української мови та створення особливих умов для її розвитку є ключовим елементом стратегії захисту інформаційного суверенітету України.

 “Для країни-агресора російська мова є інструментом  як жорсткого, так і м’якого впливу на телерадіоінформаційний простір України. Посилення позицій української мови протекціоністськими методами є чи не головним способом захисту власного інформаційного суверенітету, – сказав член Національної ради. – Але розвиток мови має відбуватися не тільки через зрозумілі, прозоро сформовані обмежувальні заходи щодо розповсюдження іноземних програм та контенту, а й через створення відповідних умов для створення якісного україномовного продукту”.

Сергій Костинський висловив думку, що промоція та підтримка української мови в сфері телебачення і радіомовлення є невід’ємною складовою національних інтересів України.