«Країна ФМ» і «5 канал» отримали попередження через порушення у дні пам’яті - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

«Країна ФМ» і «5 канал» отримали попередження через порушення у дні пам’яті

На засіданні 2 вересня Національна рада оголосила попередження радіостанції «Країна ФМ» (ПрАТ «Радіокомпанія «Гала», м. Київ) і «5 каналу» (ПІІ у формі ТОВ «ТРК «НБМ», м. Київ). Санкції було застосовано через недотримання мовниками правил мовлення у дні пам’яті.

У країні відповідно до указів Президента України і постанови Верховної Ради України у травні 2021 року відзначалися такі пам’ятні дати: 16 травня – День пам’яті жертв політичних репресій, 18 травня – День боротьби за права кримськотатарського народу та День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Позапланова перевірка «Країни ФМ» на підставі моніторингу за 16 травня 2021 року зафіксувала, що в цей день в ефірі радіостанції не було оголошено хвилину мовчання о 12:00 і не розміщувалися повідомлення про відзначення дня пам’яті у проміжках часу 06:00 – 08:45, 08:45 – 12:13, 12:13 – 14:42, 14:42 – 24:00.  Такі факти свідчать про порушення пунктів а), б) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», пунктів 2 і 8 Правил ведення мовлення телерадіоорганізаціями у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті. Відповідно регулятор визнав порушення і ухвалив оголосити компанії попередження.

Під час перевірки «5 каналу» було підтверджено недотримання законодавчих і регуляторних актів, виявлених моніторингами 16 і 18 травня. Зокрема, 16 травня 2021 року у проміжок часу з 06:00 до 08:28 на екрані не було розміщено зображення палаючої свічки або відповідного стилізованого зображення, яке є доречним до події. Також у цей день  у випуску новин «Час новин» (о 07:00) не повідомлялося про відзначення дня пам’яті. Такого самого повідомлення не було і 18 травня у випуску новин «Час новин» (о 18:00). Національна рада визнала порушення  мовником відповідних норм.

Обом ліцензіатам вказано на неприпустимість порушень чинного законодавства надалі.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше