Країни Балтії закликають ЄС заборонити більше російських ЗМІ - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Країни Балтії закликають ЄС заборонити більше російських ЗМІ

Перед зустріччю міністрів ЄС з питань ЗМІ, що відбудеться  сьогодні, 4 квітня, три балтійські країни – Латвія, Литва й Естонія – закликають внести більше російських телевізійних станцій до санкційного списку Європейського Союзу. Про це йдеться у внутрішньому документі федерального уряду, повідомляє «Der Spiegel».

Відповідно, три країни критикують той факт, що російська військова пропаганда все ще поширюється через канали «Росія РТР» (раніше РТР «Планета»), «Россия 24» та «ТВЦентр Міжнародний». Ці три ЗМІ також мають значне охоплення в Європі.

На початку березня ЄС вже заборонив поширення пов’язаних із Кремлем державних мовників RT (колишня Russia Today) і Sputnik через кабель, супутник та інтернет. Тимчасова заборона також торкнулася німецької та французької мовних версій відповідних каналів. Незвичайний крок президент Комісії ЄС Урсула фон дер Ляєн (ХДС), пояснила тим, що «рупорам Кремля» більше не можна дозволяти під час війни «поширювати свою токсичну брехню, щоб виправдати війну Володимира Путіна і намагатися розколоти наш Союз».

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше