КЖЕ заявила про вихід з Альянсу незалежних пресрад Європи через участь у ньому рф

24.10.2022

Комісія з журналістської етики оголосила про припинення свого членства в Альянсі незалежних пресрад Європи, оскільки до нього досі входить російська Громадська колегія зі скарг на пресу. За результатами розгляду скарги КЖЕ на загальних зборах Альянсу 21 жовтня щодо виведення з його складу цієї колегії таке рішення при таємному голосуванні не набрало достатньої кількості голосів.

У квітні цього року КЖЕ запропонувала вивести зі складу Альянсу незалежних пресрад Європи Громадську колегію зі скарг на пресу (Общественную коллегию по жалобам на прессу) через її бездіяльність в умовах багаторічної брехні, маніпуляцій і розпалювання мови ворожнечі в російських медіа щодо України.

Хоча Російська колегія з преси називає себе незалежною громадянською інституцією, насправді вона є пропагандистським рупором Кремля. Так, з початку збройної агресії рф проти України вона не ухвалила жодного рішення чи заяви стосовно дезінформаційних наративів, які масово поширюють російські так звані медіа. Крім того, із 2020 року до складу цієї колегії входять відомі  пропагандисти Володимир Познер і Маргарита Симоньян.

У зв’язку з цим «Комісія з журналістської етики заявляє про повне припинення свого членства в Альянсі незалежних пресрад Європи (AIPCE). Участь РФ в цій організації ставить під сумнів її здатність відповідати заявленим цілям та суперечить цінностям етичної журналістики, якими ми керуємося», йдеться в заяві КЖЕ.

До Альянсу незалежних пресрад, окрім України, входять: Австрія, Бельгія, Великобританія, Німеччина, Вірменія, Боснія і Герцеговина, Кіпр, Болгарія, Естонія, Фінляндія, Франція, Грузія, Угорщина, Косово, Ірландія, Чорногорія, Люксембург, Молдова, Нідерланди, Північна Македонія, Норвегія, Сербія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Туреччина, Росія.