Ліцензіатам Національної ради призначено позапланові перевірки

06.03.2019

Регуляторний орган 6 березня призначив позапланові перевірки чотирьом ліцензіатам. Це – ТОВ «ДАНІ-ТЕПЛОЦЕНТР», м. Балаклія Харківської обл. (позивні «Дані»), ТОВ «Телеканал «МЕГА», м. Київ (загальнонаціональне ефірне телебачення, логотип стилізована літера «М), ТОВ «Радіо Маяк», м. Одеса (позивні «Радіо Академія»), ТОВ «ДНІ-ПРО», м. Українка Київської обл. (кабельне телебачення, логотип «ДП»).

Позапланову перевірку харківській радіокомпанії «Дані» призначено на звернення громадянина Чупріна В.П. із наріканням на трансляцію 2 лютого в ефірі цього мовника аудіовізуального твору у виконанні гурту «Ленінград» із нецензурним висловлюванням. Моніторинг Національної ради цього ж дня зафіксував трансляцію о 07:47 названого заявником твору, наприкінці якого було поширено слова з нецензурною лексикою: «Даешь интернет, …лядь!», що є ознакою порушення вимог частини другої статті 62 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Також моніторингом регуляторного органу 3 лютого зафіксовано, що в ефірі мовника у проміжку часу між 07:00 та 14:00 зменшено обсяг частки пісень державною мовою до 33,67%, хоча має бути не менше 35%. Це є ознаками порушень частини другої статті 9 і частини сьомої статті 27 цього Закону.

ТОВ «Телеканал «МЕГА» позапланові перевірки призначено за трьома ліцензіями з однакових підстав. Моніторингами регуляторного органу зафіксовано, що телеканал не мовив 7 лютого  на частоті 49 ТВК у м. Краматорську Донецької обл. у проміжок часу з 08:00 по 20:00,  6 лютого − на частоті 25 ТВК у м. Бахмуті (Артемівськ) Донецької обл. (з 00:00 по 06:00), на частоті 60 ТВК у м. Сумах і на частоті 55 ТВК у м. Шостці Сумської обл. Це є ознаками порушень частини сьомої статті 27 і пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Позапланову перевірку компанії «Радіо Маяк» із м. Одеса призначено, оскільки моніторингом за 30 січня цього року зафіксовано, що ліцензіат не веде мовлення.

У витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань і в ліцензії ТОВ «ДНІ-ПРО» інформація щодо керівника цієї юридичної особи різниться. За інформацією, вказаною в ЄДР, до установчих документів цієї компанії відповідні зміни були внесені 7 грудня 2018 року. Проте станом на 11 лютого 2019 року до Національної ради не надходила заява про переоформлення ліцензії на мовлення, що є ознакою порушення вимог частини четвертої статті 35 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Після проведення позапланових перевірок і з’ясування всіх обставин Національна рада ухвалить відповідні рішення.