Луганській телерадіокомпанії «Акцент» оголошено попередження через показ в ефірі комуністичної символіки

25.11.2021

На засіданні 25 листопада Національна рада розглянула результати позапланової безвиїзної перевірки ТОВ «ТРК «Акцент» (логотип: комбінована літера «А» в правому нижньому куті екрана), м. Лисичанськ Луганської обл.  Мовнику оголошено попередження  через показ в ефірі телеканалу символіки комуністичного тоталітарного режиму.

Позапланову перевірку телеканалу було призначено на звернення народних депутатів України Вельможного С.А. і Сухова О.С. із наріканнями на мовлення телеканалу 9 травня 2020 року. Компанія, за їх словами, транслювала сюжети із пропагандою символіки комуністичного тоталітарного режиму.

Перевіркою мовника на підставі моніторингу телерадіопрограм за 8 – 10 травня 2020 року, а також за результатами аналізу поданих документів було зафіксовано в передачі «Новини ТРК Акцент» (копірайт ТРК Акцент 2020) трансляцію сюжетів про святкування у м. Лисичанську Луганської області Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У них використовувалася символіка комуністичного тоталітарного режиму – прапора із  зображенням поєднаних серпа і молота та п’ятикутної зірки, а також червоні п’ятикутні зірки із зображенням серпа і молота.

Зафіксовані факти свідчать про порушення ТОВ «ТРК «Акцент» пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і частини першої статті 4 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Регуляторний орган  оголосив ліцензіату попередження та зобов’язав його увідповіднити свою діяльність вимогам чинного законодавства.