Литовський медіарегулятор зобов’язав провайдерів заблокувати доступ до IP-адрес, через які можна переглядати телеканали російських пропагандистів - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Литовський медіарегулятор зобов’язав провайдерів заблокувати доступ до IP-адрес, через які можна переглядати телеканали російських пропагандистів

Литовська комісія радіо і телебачення (LRTK) на підставі санкцій, винесених Європейським Союзом,  ухвалила рішення про блокування доступу до IP-адрес, через які можна дивитися  російські пропагандистські телеканали, про це йдеться на сайті медіарегулятора.

Так, LRTK зобов’язала литовських інтернет-провайдерів скасувати доступ до IP-адрес, які надають можливість дивитися «НТВ», «Первый канал», «россия 1», «россия 24» і «РТР Планета», адже до них ЄС застосував обмежувальні заходи – санкції.

Таке рішення медіарегулятор ухвалив  за результатами моніторингу. Було виявлено, що  ці телеканали, які підпадають під санкції ЄС, поширюються в інтернеті. Також встановлено, що доступ до пакетів перелічених телеканалів можливий через використання IP-адрес серверів.

Отже, LRTK  доручила провайдерам мереж електронного зв’язку загального користування і послуг електронного зв’язку загального користування скасувати можливість доступу до зазначених IP-адрес у термін не пізніше ніж через п’ять робочих днів від набуття чинності цим рішенням.

Якщо провайдери порушуватимуть міжнародні санкції, то  нестимуть адміністративну і кримінальну відповідальність.

Ми повідомляли раніше, що на початку повномасштабного воєнного вторгнення росії в Україну  Литовська комісія радіо і телебачення тимчасово призупинила ретрансляцію програм російського походження, а 22 березня 2022 року – звернулася до технологічної компанії Google із заявою про видалення з Google Play Store додатків, за допомогою яких можна дивитися заборонені телевізійні програми.

Крім того, Сейм Литви 22 вересня 2022 року на законодавчому рівні ухвалив норми, які дозволяють тимчасово заборонити трансляцію російських і білоруських телерадіомовників.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше