Литва змінила законодавство, щоб законно заборонити російську пропаганду - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Литва змінила законодавство, щоб законно заборонити російську пропаганду

Для того, щоб надійно захистити національний простір від російської пропаганди та дезінформації, Сейм Литви 22 вересня ухвалив зміни до законодавства, які дозволяють тимчасово заборонити  трансляцію російських і білоруських телерадіомовників.

Як ми повідомляли раніше, після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну Комісія з питань радіо і телебачення Литви (LRTK) відразу відгукнулася на заклик Національної ради і заблокувала в країні мовлення російських пропагандистських каналів RT і Sputnik. Згодом було ухвалено рішення про припинення на території Литовської Республіки безкоштовного прийому 32 телевізійних програм, підконтрольних російській компанії «Газпром-Медіа».

Тепер Сейм Литви ухвалив зміни до Закону про громадську інформацію. Вони ухвалені за прискореною процедурою і  передбачають тимчасову заборону на ретрансляцію та поширення радіопрограм, телепередач або окремих програм в інтернеті, прямо чи опосередковано створених, керованих, контрольованих або фінансованих особами з росії та білорусі.

Таке рішення литовські парламентарії ухвалили з огляду на те, що державні ЗМІ росії та білорусі були тимчасово заборонені для ретрансляції в Литві на час дії надзвичайного стану. Він був запроваджений відразу після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Однак із 16 вересня надзвичайний стан діятиме лише в прикордонних регіонах країни.

Саме тому, голова Комітету Сейму з культури Вітаутас Юозапайтіс запропонував ввести законодавчу заборону на ретрансляцію і поширення російських програм. За  таку поправку до закону проголосували 113 депутатів Сейму, четверо утрималися, жодного голосу не було проти. 

Довідково: Після того, як понад 30 країн Європи заблокували мовлення каналів Russia Today і Sputnik, Національна рада висунула пропозиції про запровадження санкцій щодо інших російських мовників. У шостому пакеті санкцій було враховано ці пропозиції і заборонено поширення в країнах ЄС телеканалів «РТР Планета», «Россия 24», «Международный телецентр». Також санкції торкнулися Національної державної телерадіокомпанії республіки білорусь «Белтелерадиокомпания» і провідного оператора телекомунікаційних послуг міністерства оборони рф АТ «Воентелеком». Заборона поширюється на всі засоби розповсюдження: за допомогою супутникових, кабельних, ефірних провайдерів, стрімінгових платформ, а також Youtube, TikTok і аналогічних сервісів.

 

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше