Максим Онопрієнко бере участь в глобальному обговоренні питань, пов’язаних з управлінням Інтернетом - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Максим Онопрієнко бере участь в глобальному обговоренні питань, пов’язаних з управлінням Інтернетом

25 – 29 листопада  в Берліні (Німеччина) триває робота 14-го щорічного засідання Форуму з управління Інтернетом (Internet Governance Forum ) із визначеною загальною назвою «Один світ. Одна мережа. Одне бачення»,  який організований Урядом цієї країни. Цей форум щодо світової мережі, яка стає дедалі важливішою та вразливою, відбувається під егідою ООН. Україну на ньому представляє член Національної ради Максим Онопрієнко.

Офіційну церемонію відкриття очолили Ангела Меркель, Федеральний Канцлер Німеччини, та Антоніу Гуттереш, Генеральний Секретар ООН. Загалом цього року про майбутнє Інтернету, про безпеку та регулювання, говоритимуть близько 5000 учасників з 163 країн світу. 

Більшість питань насиченої програми пов’язані із захистом даних в Інтернеті та державним впливом на кіберпростір. А головний меседж, який на церемонії відкриття оголосив Петер Альтмайєр, Федеральний Міністр економіки та енергетики Німеччини, – Інтернет має нести лише позитивний аспект, ніде в Інтернеті не повинно діяти право сильного, а використання персональних даних повинно регулюватися на основі міжнародного права, і власники таких даних повинні мати право знати про цілі та завдання їх використання.

Таким чином, учасники дискутуватимуть на теми «Управління даними», «Цифрова інклюзія», «Безпека, захист, стабільність і стійкість». Заплановані різноманітні сесії, семінари, доповіді фахівців і експертів в галузі інтернету, медіа,  кібербезпеки, захисту прав людини, приватності дітей, захисту даних тощо. До програми внесено Форуми найкращих практик від спільнот ООН із таких питань: великі дані, інтернет речей і штучний інтелект, гендерна проблематика і доступність, локалізація контенту. Також буде зауважено на роботу 18 багатосторонніх Динамічних коаліцій і 116 національних і регіональних ініціатив IGF.

Особливу увагу на Форумі буде приділено тематиці позитивного впливу передових технологій на економіку і суспільство, адже їх  прогресивний вплив має вирішальне значення для майбутнього сталого розвитку світу і досягнення цілей сталого розвитку. Значні переваги, які дає світу розвинений Інтернет, супроводжуються дедалі більшою кількістю проблем і викликів. Серед них – кібератаки, порушення безпеки даних і конфіденційності, поширення мови ворожнечі і цензури – усі вони загрожують підірвати позитивний вплив Інтернету.

Отже, Форум є закликом до співпраці для всіх зацікавлених сторін задля формування безпечного кіберсередовища на благо теперішнього і майбутнього поколінь.

На завершення Форуму після узгодження інтеграції правил заплановано підписання Хартії Довіри, яка має слугувати основою для комфортного та якісного співіснування суспільства, влади й державних установ, бізнесу та медіа.

Довідково: Форум з управління Інтернетом заснований ООН з метою створення платформи для реалізації рішень Всесвітнього саміту з питань інформаційного суспільства (BCIC). Учасниками заходу є широке коло зацікавлених суб’єктів, серед яких урядові організації, представники індустрії інтернет-послуг та цифрових платформ, громадянське суспільство, представники академічної і наукової спільноти провідних країн ЄС та світу, а також країн, що розвиваються.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше