Медіа проти ескалації напруги: зберігаймо спокій і живемо справжнім - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Медіа проти ескалації напруги: зберігаймо спокій і живемо справжнім

Національна рада звертається до мовників про необхідність зважено ставитися до подачі інформації про поточний стан взаємовідносин між Україною та Російською Федерацією, теми надання дипломатичної і військової допомоги нашими партнерами і всім світовим співтовариством.

Справді, такої масштабної допомоги і відповідно кількості повідомлень про неї не було до цього моменту ніколи. Проте це не має трактуватися як неминучість вторгнення, а лише відображає стан розуміння західними партнерами України ситуації, яка для нас, на жаль, зовсім не нова.

Тому зараз дуже важливо зберігати баланс і не нагромаджувати додаткового навантаження на суспільство, не формувати стан тривожності  і нервозності. Особливо треба попіклуватися про спокій  старшого покоління, яке пам’ятає вже пережиті воєнні часи і не в змозі дати собі раду в ситуації величезного інформаційного тиску. Ми маємо розуміти, що, на превеликий жаль, війна триває вже майже 8 років, що навіть саме слово «війна» вже стало звичною ознакою щоденної комунікації.

Ми з вами – і ваші глядачі і слухачі – маємо розуміти і враховувати, що війна йде не лише на сході, а окупація – не лише в Криму. Все це точиться  на кожній інтернет-сторінці і часто перекочовує у цілком свідомі редакційні матеріали, адже алгоритми  комбінують перевірені тексти з великою кількістю фейкової інформації, виявляти яку – окреме мистецтво. Саме таке мистецтво є сьогодні вимогою зрілої медійної професії.

Цей час, як ніколи, ясно повертає нас усіх до необхідності усвідомити, як неправильно було жити без емпатії, двома світами: тим, де продовжувалося мирне й безтурботне життя, і тим, до якого було досить байдуже, де війна вже зруйнувала домівки, душу, майбутнє. Медіа кинулися нагнітати загрози, як уперше, а не мали й особливо зараз не мають забувати про тих, хто на сході в найгарячіших зіткненнях живе, бореться і перемагає. Сьогодні очевидно, як ніколи, що важливо говорити про співгромадян, що вимушено полишили рідні краї і шукають кращої долі і звичайної людської підтримки по всій Україні. Новонароджені діти перших біженців уже пішли в школу, в окупації вже дорослішає покоління, виховане в чужих реаліях, на визволених територіях вигартувалися унікальні молоді патріоти, що піднімають свій край… Все це – теми про життя, якому треба віддавати ефіри.

Ми також маємо розуміти, що дії держави не стали заформалізованими – триває розвиток сил територіальної оборони, військове відомство переглядає підходи до взяття на облік тих чи інших громадян відповідно до їх професійних навичок, ведуться роботи з комплектації військових підрозділів, міжнародні партнери на щоденній основі ведуть активні переговори, одночасно здійснюючи нечувану досі роботу з комплектації ЗСУ сучасною військовою технікою і оборонними технологіями.

Але це водночас означає, що медіа не мають концентруватися лише на цьому. Давати різнобічну інформацію, аби формувати реальну картину сучасного життя – це і є внеском медіа у створення реалістичного інфополя, у формування широкоформатної суспільної думки, в побудову адекватного українського суспільства. Суспільства, яке дивиться вперед не з острахом і панікою, а з розумінням і впевненістю.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше