Медіагрупа «1+1 media» закликала народних депутатів ухвалити законопроєкт «Про медіа» - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Медіагрупа «1+1 media» закликала народних депутатів ухвалити законопроєкт «Про медіа»

Сьогодні, 10 грудня, медіагрупа «1+1 media» поширила заяву, в якій звернулася до народних обранців, парламентських фракцій і груп з проханням завершити реформування законодавства у сфері медіа й ухвалити новий Закон України «Про медіа».

Медіагрупа наводить аргументи, чому цей закон треба ухвалити невідкладно. Зокрема, вона зазначає, що сучасний Закон України «Про телебачення і радіомовлення» не відповідає рівню технологічного розвитку українських медіа. Усі учасники, які працювали над новим законопроєктом, – представники медіагалузі, регулятора, громадських організацій – досягли консенсусу щодо фінального тексту і готові його рекомендувати.

Законопроєкт «Про медіа» є євроінтеграційним і визначальним для європейського майбутнього України. Оновлення медіазаконодавства є не лише вимогою до нашої країни в контексті набуття нею кандидатства у члени ЄС, а й зобов’язанням, яке вона мала виконати відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, підписаною ще у 2014 році. Термін виконання цього зобов’язання прострочений уже на 3 роки.

Законопроєкт «Про медіа» є актуальним в умовах повномасштабної війни рф проти України. Він пропонує регулювання порядку діяльності регулятора та медіа під час агресії, надає визначення «держави-агресора», визначає зміст інформації, пов’язаної зі збройною агресією, яку забороняється поширювати. Крім того, підготовлений законопроєкт «Про медіа» системно змінює підхід до регулювання медійного простору.

Медіагрупа «1+1 media» вважає, що новий закон призведе до ефективного регулювання медіасередовища України і забезпечення належного захисту інформаційного простору держави. А тому вона закликала парламентські фракції і групи «припинити спроби змінити чи зруйнувати збалансоване регулювання медійного ринку, відповідально поставитися до виконання міжнародних зобов’язань, що стоять перед Україною, та забезпечити прийняття законопроєкту про медіа у другому читанні та в цілому без суттєвих змін редакції законопроєкту від 6 грудня 2022 року, яка була рекомендована Комітетом з питань гуманітарної та інформаційної політики».

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше