Медіапрапор України у 23 країнах Європи (ІНФОГРАФІКА) - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Медіапрапор України у 23 країнах Європи (ІНФОГРАФІКА)

Синьо-жовтий – колір рідного прапора, колір українських неба і полів. Сьогодні він майорить у багатьох куточках світу на віддалених континентах, у вузьких вуличках і на високих дахах. Він приваблює в одежі і у прикрасах, змінює застарілі переконання і відкриває нові бачення. Він лунко розвивається українською в радіо- і телеефірах Європи і світу, не залишаючи осторонь онлайн. Бо нині синьо-жовтий – це про сміливість і свободу, про велику жагу до волі і перемоги, нестримну любов до свого краю. Це про згуртованість і силу, єднання народу і вірне плече побратимів, які несуть це знамено разом з нами, щоб засвідчити свою підтримку і впевненість, що Україна здолає ворога і вистоїть у кривавій війні.

На карті Європи і світу нині, як ніколи, майорить український медіапрапор – він означує країни і компанії, громади та ініціативи, завдяки яким українського мовлення стало більше. Це якісний продукт про події в Україні. Свідченням належної якості роботи українських журналістів навіть у складних обставинах війни є спеціальна відзнака управління Пулітцерівської премії.

23 країни Європи, Канада та Японія упродовж останніх місяців запропонували різноманітний медіапродукт на підтримку України і її громадян, що змушені були залишити свої домівки. Це – Австрія, Албанія, Бельгія, Болгарія,  Велика Британія, Вірменія, Грузія, Естонія, Канада, Латвія, Литва, Молдова, Німеччина, Польща, Румунія, Словаччина, Словенія, Туреччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія, Швеція, Японія. Щонайменше 17 із них транслюють українські телеканали і радіостанції. «Українське радіо», «Рада», «ICTV», «1+1 Міжнародний» (1+1 International), «Суспільне Міжнародний» (Suspilne International) та інші стали доступними в пакетах операторів, на інтернет-сайтах, у кабельних мережах.

Світ наповнився і україномовними проєктами. Це – випуски новин на телебаченні і радіо, запуск окремих сайтів, новинних платформ і радіостанцій, переклад своїх повідомлень українською, субтитрування, адаптація програм для дітей тощо.

Так, випуски новин українською виходять у Німеччині, Фінляндії, Молдові, на «Чеському телебаченні» і «Чеському радіо».

У Польщі, Чехії, Швеції запрацювали україномовні радіостанції, у Бельгії – інформаційне радіо для українських переселенців. Щоденну новинну програму про боротьбу українців проти російських окупантів готує французький суспільний мовник France Télévisions.

У Естонії портал новин Postimees видає новини українською мовою, чеський центр новин Media House запустив україномовний сайт. А суспільний мовник Японії – NHK World Japan – запропонував українську версію свого сайту.

Українська аудіодоріжка доступна на чеському телеканалі ČT24, а німецький ZDF  субтитрує українською основні новинні випуски.

Про дітей подбав польський телеканал TVP ABC. Він адаптував дитячі програми українською мовою і започаткував трансляції казок «Загадки Звірогромадки» і програму «Альо, альо!». Також польський інтернет-стример «Kino Dzieci» («Дитяче кіно») відкрив онлайн-доступ до україномовних фільмів.

Ініціативи медійників спрямовані на краще пізнання культури і мистецтва нашої країни, і навіть її фінансову підтримку у воєнній боротьбі. Три тижні поспіль у травні – червні естонський телеканал ETV присвячував суботні кіновечори українському художньому фільму. На базі польського TVP відбувся міжнародний благодійний концерт-марафон на підтримку України Save Ukraine — #StopWar. Музичне шоу «Об’єднані заради миру: Україна в серці» («Unidos por la paz: Ucrania en el corazón») організував також іспанський суспільний мовник RTVE. Загалом концерти на підтримку України відбувалися і в інших країнах Європи та світу – Великій Британії, Латвії, Литві, Італії, Словенії, США, Канаді тощо.

Медійні персони започаткували акції зі збору коштів на байрактари для України. У Литві це зробив телеведучий Андрюс Тапінас, у Польщі – громадський діяч, політолог і журналіст Славомир Сєраковський, у Латвії – музикант Ралфс Ейландс.

І скрізь, де були реалізовані ті чи інші заходи і проєкти, вони відбувалися під синьо-жовтими знаменами. Тими – які надихають вірити у добро, боротися за мрію, планувати щасливе майбутнє, допомагати тим, хто поряд, стояти незламно, працювати на Перемогу і любити свою Батьківщину.

Україна завжди пам’ятатиме дружнє плече, тепло і підтримку, щиро даровані колегами і народами інших країн. І нехай над нами усіма завжди розкидається бездонне синє небо, а поряд стигнуть пахучі ниви, і всім буде мирне, щасливе життя у своїй улюбленій Батьківщині.

Віримо, що медіапрапор України замайорить по всій Європі.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше