Медіарегулятор Франції розпочав громадські консультації щодо досліджень онлайн - платформ - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Медіарегулятор Франції розпочав громадські консультації щодо досліджень онлайн – платформ

25 травня 2022 року медіарегулятор Франції – Arcom відкрив консультації, які допоможуть сформувати нову модель регулювання для онлайн-платформ. Оскільки регулятору з 2018 року надано системні регуляторні повноваження щодо операторів онлайн-платформ, Arcom готовий полегшити доступ до даних для дослідників.

У контексті глобальної інформаційної екосистеми Arcom визначив, що наразі вирішальною є потреба в дослідженнях для розробки нових інструментів та підходів. 

Відсутність єдиної нормативно-правової бази або політики доступності щодо платформ на національному та наднаціональному рівні ускладнює процес регулювання. Така ситуація вже призвела до ініціативи створення Європейської обсерваторії цифрових медіа (EDMO). Вона має підтримувати компетентні органи в їх регуляторних зусиллях з питань онлайн-дезінформації, зокрема і через використання даних з онлайн-платформ. Наразі такі дані переважно надаються платформами на добровільній основі.

Стаття 31 Закону про цифрові послуги створює процедуру для Комісії ЄС та національних органів влади («Координатори цифрових послуг») для примусового доступу до цих платформ. Регулятори можуть замовити доступ для власних цілей моніторингу та власних регуляторних повноважень або для використання його сторонніми дослідниками. Вони відіграватимуть провідну роль для полегшення розуміння соціально-економічної, політичної та культурної динаміки, яка випливає із сучасної інформаційної екосистеми.

Мета Arcom  – обговорити питання доступу до даних та побудові інноваційної моделі на європейському рівні. Консультації зосереджуватимуться на питаннях, що перебувають у юрисдикції регулятора. Вони пов’язані з боротьбою з інформаційними маніпуляціями та мовою ворожнечі в Інтернеті.

Консультаційні питання поділяються на п’ять основних тематичних груп:

  • Досвід: оцінити минулий досвід респондента в отриманні та використанні даних із платформ. Кілька питань спеціально спрямовані на онлайн-платформи та їх політику щодо даних.
  • Управління: визначити, хто є суб’єктами досліджень (вчені, журналісти, аналітичні центри тощо) і яким чином дані повинні бути доступні для них.
  • Розробка наукових проєктів: забезпечити ефективний доступ до правильних даних та оцінити критерії доступу з метою проведення якісних досліджень, оприлюднених у відкритому доступі.
  • Захист даних і технічні міркування: визначити найкращі варіанти зберігання даних (унікальна або кілька конкретних баз даних) та пов’язані із цим технічні міркування.
  • Доцільність доступу та стимули: знайти способи підтримки дослідників (а також пом’якшити відмінності у фінансуванні й технічних можливостях між установами) та стимули платформи для підтримки платформ, залучених до динаміки відкритих даних.

Кінцевий термін громадських консультацій – 22 липня 2022 року. Усі елементи, зібрані Arcom, будуть узагальнені та оприлюднені, щоб забезпечити початковий ресурс для подальшого обговорення питання щодо даних, пов’язаних із дослідженнями діяльності онлайн-платформ.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше