Медіарегулятор оновив Меморандум про співпрацю зі StopFake

26.05.2023

25 травня Національна рада і StopFake – освітня платформа Громадської організації «Центр медіареформи», заснована Могилянською школою журналістики, – підписали нову редакцію Меморандуму про взаєморозуміння, співпрацю та обмін інформацією. Свої підписи під цим документом поставили голова Національної ради Ольга Герасим’юк і виконавчий директор платформи StopFake Руслан Дейниченко.

Під час підписання Меморандуму також були присутні заступник голови Національної ради Олег Черниш, відповідальна секретарка Олена Ніцко, член Національної ради Максим Онопрієнко і керівник апарату медіарегулятора Євген Перелигін.

Експертні висновки, які надавала StopFake на звернення Національної ради, допомагали регуляторові відстоювати певні рішення, зауважила Ольга Герасим’юк. Це була вагома підтримка у захисті українського медіапростору. «Ми з вами продовжуємо співпрацю. Увесь наш попередній досвід був дуже важливий і корисний. Ми розуміємо, те, що відбувалося в ефірі попередні роки, – це був початок війни. А зараз, в умовах війни, це тим паче потрібно», – сказала вона.

Руслан Дейниченко зізнався, що також задоволений співпрацею з Національною радою, адже вона дала реальні результати. «Ми завжди із задоволенням отримуємо ваші запити, і завжди першочергово розписуємо їх до виконання, – зауважив він. – Нас завжди тішило, коли ми не просто бачили, що це папірчик, а коли крапля за краплею ми досягали реального результату».

Співпраця між сторонами розпочалася в липні 2020 року, коли національний медіарегулятор потребував експертних висновків щодо поширення в українських медіа маніпулятивної та дискримінаційної інформації, що диктувалася проросійськими політиками і їх кремлівськими кураторами задля дискредитації незалежної Української держави, її суверенітету і територіальної цілісності.

Під прикриттям свободи слова низка телевізійних каналів і електронних медіа просували затверджені московськими пропагандистами тези і наративи, які розпалювали міжнаціональну ворожнечу, сіяли страх, недовіру і ненависть між представниками етнічних спільнот та українцями, протиставляли світоглядні уявлення людей сходу і заходу нашої країни, паплюжили демократичні цінності, які сповідують країни західної цивілізації, викривлювали історію.

Усі ці методи тоталітарний режим рф використовує і далі, поширюючи свої брехливі меседжі по всьому світі. Тому наша спільна мета – боротися з фейками, спростовувати дезінформацію і доносити до людей всіх країн правдиву інформацію про Україну, про війну, про людей, які об’єдналися заради Перемоги.

Національна рада планує свої стратегічні цілі на наступні роки і ГО «Центр медіареформ» може поділитися своїм досвідом і практикою щодо впровадження медіаосвітніх програм, які спрямовуються на посилення медіаграмотності в нашій країні.