Медійна реформа – найуспішніша серед усіх вимог на шляху України до ЄС – незалежні експерти
«Реформа у медіасфері передбачає дуже важливі речі, які давно очікує наше суспільство. Зокрема, – подолання впливу суб’єктів із корисливими інтересами в медійному просторі. І цей Закон дуже добре працюватиме в цьому контексті», – сказала Ольга Герасим’юк.
Національна рада зараз наполегливо працює над тим, щоб імплементація Закону «Про медіа» відбулася якнайефективніше. Відбуваються консультації, працюють робочі групи, розробляються нормативні документи, докладно вивчаються всі розділи з тим, щоби, можливо, удосконалювати певні аспекти в майбутньому.
Покращити оцінку виконання Україною медіареформи має ухвалення змін до Закону України «Про рекламу», зауважив член Національної ради Олександр Бурмагін. Цей законопроєкт має імплементувати ще частину стандартів Директиви про аудіовізуальні медіапослуги. «І тоді цілком можливо, що зможемо отримати 10 із 10-ти балів», – сказав він.
Дослідження виконання Україною зобов’язань перед ЄС у зв’язку з наданням нашій країні статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу проводила коаліція експертних організацій під проводом Центру «Нова Європа» (New Europe Center). До коаліції увійшли представники таких організацій:
National Interests Advocacy Network ‘ANTS’
Anticorruption Action Centre ‘ANTAC’
DEJURE Foundation
European Pravda
Centre of Policy and Legal Reform (CPLR)
Transperency International Ukraine
Ukrainian Center for Independent Political Research (UCIPR)
Institute of Mass Information (IMI)
Detector Media
Загалом українські експерти тричі перевіряли прогрес у втіленні переліку реформ: наприкінці літа, у жовтні й на початку 2023 року. Порівняно з минулою хвилею оцінювання експерти зафіксували суттєве зростання прогресу в реалізації медійної реформи. Якщо у жовтні показник був 6 балів, то наразі він зріс до 9-ти.