Медійне плече Європи на підтримку України (ІНФОГРАФІКА) - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Медійне плече Європи на підтримку України (ІНФОГРАФІКА)

Медійний світ підтримав Україну. Ця підтримка – різностороння та різнопланова. Медійники збирають гроші для українців, блокують російську пропаганду, проводять благодійні концерти, починають транслювати українські канали, відкривають українські радіостанції. Завдяки цьому Україна – головна інформаційна тема в Європі та світі. Нашу боротьбу підтримують, бо відчувають, що ми захищаємо світ. Народи Європи вірять у нас та тиснуть на свої, часом інертні, уряди. Сподіваємось, після тих звірств росіян, які світ побачив у Бучі, Ірпені, Гостомелі, інших містах України, медіа Європи не вагатимуться й ефективніше впливатимуть на тих, хто намагається відсидітися та вагатися – чи блокувати пропаганду російських дикунів.

Зупинити російську пропаганду!

Російське повномасштабне вторгнення в Україну стало наслідком і великої пропагандистської брехні, що лилася та ллється з російських телевізійних сміттярок, на кшталт Russia Today та «Россия 1».

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення звернулася до європейських та світових мовників із закликом вимкнути російську брехню з ефіру. І наші друзі почули українського регулятора. Станом на зараз із 47 країн-учасниць Європейської платформи регуляторних органів (EPRA) 35 країн повністю або частково вимкнули російські канали. Не вагаючись щодо рішення, відразу видалили зі свого ефіру більшість пропагандистських каналів окупантів –  Польща, Литва, Латвія, Естонія, Молдова, Греція.

29 країн на своїй території обмежили трансляцію російських пропагандистських каналів – Russia Today і Sputnik. З них, зокрема, 27 держав-членів Європейського Союзу. До боротьби з російською брехнею долучилася і Канада. Там теж більше немає каналу Russia Today.

Одночасно Європейська платформа створила координаційний центр щодо спільних дій регуляторів щодо реагування на потреби України. У віснику EPRA постійно повідомляють про актуальну ситуацію. Деякі члени Керівного комітету РЄ з питань медіа та інформаційного суспільства не лише лобіюють інтереси України в своїх урядах, а й особисто прийняли біженців у свої сім‘ї.

Дивись українське!

На заміну російській пропаганді країни Європи, та й усього світу, вмикають українські канали і пропонують програми і передачі українською. Це робиться для того, щоби передусім підтримати біженців з України, забезпечити їм зв’язок зі своєю Батьківщиною і дати можливість отримувати інформацію про події в Україні рідною мовою. Понад 15 країн уже реалізували такі ініціативи, демонструючи свою підтримку українському народові.

Для того, аби вийти на європейські платформи не потрібні довгі бюрократичні процедури –достатньо ліцензії Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення.

Україномовний контент і українські телеканали, наприклад «1+1 International», «UA TV», «Ukraine 24», «ICTV Україна», «Inter+», транслюються в Болгарії, Грузії, Естонії. У Вірменії і Словаччині працюють над тим, щоб увімкнути телеканали «Рада», «Еспресо», а в Румунії їх можна транслювати, не вимагаючи угод від правовласників. Британія пропонує українським мовникам зв’язатися із операторами платформ Sky, Virgin, Freesat і Freeview, щоб забезпечити їх трансляцію в країні. Медіарегулятори цих країн пропонують свою підтримку і комунікацію для того, щоби налагодити зв’язок між українськими телеканалами і вітчизняними провайдерами, аби українські медіа були доступними і на території їхніх країн.

Особливо багато ініціатив реалізують європейські суспільні мовники. Контент українською пропонують різні країни, серед яких Румунія, Польща, Франція та інші.Так, суспільний мовник Франції – France Télévisions – запустив щоденну програму «Le Journal de 20 Heures», в якій розповідають новини про боротьбу українців проти російських окупантів.

 

Німецький канал ZDF почав субтитрувати основні новинні випуски українською мовою, інші німецькі телеканали – RTL і ntv – мають намір запустити українською свої програми новин.Основний випуск новин «Удалості» («Події») звучить українською  на «Чеському телебаченні». Регіональні студії «Чеського телебачення» створили аналітично-інформаційний сервіс для українських біженців. На сайті ceskatelevize.cz/ukrajinsky зберігатиметься архів програм. Польський телеканал TVP вирішив адаптувати дитячі програми українською мовою. Розроблено трансляції казок на каналі TVP ABC: «Загадки Звірогромадки» і програми «Альо, альо!». Суспільний мовник Естонії розпочав ретрансляцію на своїй онлайн-платформі телеканалів «ICTV», «Current Time», «1+1 Міжнародний» (1+1 International) і «Суспільне Міжнародний» (Suspilne International). Української стає більше і в радіоефірі. У Празі у складі медіагрупи «Медіа Богемія» розпочало мовлення «Радіо Україна». 

 

Суспільний мовник Грузії GPB спільно із суспільним мовником України розпочали пряме мовлення «Українського радіо». 

 

А найбільший польський радіомовник RMF Group створив україномовне радіо «Ви слухаєте RMF Україна!». Радіопередачі є дуже помічними для українських переселенців, адже там звучить така необхідна для них інформація про те, як отримати різноманітну допомогу у цих країнах.

 

З’являються українські канали  і за океаном. Канадський IPTV/OTT-оператор Videotron додав до свого пакета новинний канал «Україна 24». Спершу упродовж 30 днів для всіх клієнтів він буде безкоштовний, а далі стане доступним у добірці користувацьких каналів, щоб надати клієнтам, які мають сім’ю чи друзів в Україні, доступ до новин у режимі реального часу рідною мовою. Новини українською можна читати і на сайті суспільного мовника Японії NHK World Japan, а також на популярному естонському порталі новин Postimees https://ukraina.postimees.ee/

 

На підтримку України і її громадян світові медіа а також підприємства сфери зв’язку реалізовують різноманітні ініціативи. Для прикладу, польський телеканал TVP1 запустив проєкт «Подай Україні руку», мета якого – надавати інформаційну допомогу українським громадянам, які шукають допомоги, а також тим, хто хоче допомагати. 

 

У Грузії на Першому каналі суспільного мовника GPB працює гаряча лінія для надання інформаційної допомоги громадянам України, які зараз перебувають у країні, що передбачає будь-який зв’язок із відповідними відомствами. Крім того, кілька операторів фіксованого і мобільного зв’язку пропонують безкоштовні дзвінки, смс-повідомлення в Україну та послуги роумінгу. Усі ці проєкти – це та рука допомоги, яку так потребують українці, що перебувають за кордоном, аби почувати себе в одній дружній європейській родині з такою необхідною підтримкою у ці тяжкі часи.

Медіаблагодійники

Європа перетворилася на один великий благодійний музичний майданчик. І це важливо – адже музика буквально об’єднує людей. Вона говорить про ідентичність і самовираження, дарує розраду, надихає на солідарність, може заспокоїти, врівноважити і відновити. Під час страхітливих подій війни це необхідно. Так вважають і в Європейській мовній спілці (EBU).

Від 24 лютого – початку широкомасштабного воєнного вторгнення росії в Україну, відбулося понад 190 трансляцій подібних ініціатив від 45 радіоорганізацій EBU із 34 країн.

Трансляції концертів бачили в Естонії, Литві, Чехії, Грузії, Албанії, Чорногорії, Словенії, Латвії, Хорватії, Словаччині, Австрії, Кіпрі, Канаді, Швейцарії, Австрії, Іспанії, Італії, Великій Британії, Німеччині, Бельгії, Польщі та інших країнах.

Великі концерти популярних українських і світових виконавців збирають такі необхідні кошти для наших громадян. Європейці не шкодують своїх грошей для українців. А зірки вважають за честь виступити на підтримку України.

Серед них – польський гурт «Taraka», співак Стінг,  гурт «Bastille» з Великої Британії, гурт «Imagine Dragons» зі США, гурт «Brainstorm» з Латвії, Сальвадор Собрал з Португалії, Шведський національний театр, гурт «LT United» із Литви, Ніно Катамадзе з Грузії,  Stefan Stec із Словаччини, Владо Креслін зі Словенії.

 

Активно збирають гроші для України завдяки своїм виступам Ed Sheeran, Camila Cabello, Emeli Sandé, Gregory Porter, Tom Odell і Snow Patrol, а також українська співачка Джамала.

Благодійні результати європейських марафонів вражають:

Румунський TVR під час свого марафону зібрав для України понад 4 мільйони євро.

Благодійний концерт  #ConcertForUkraine у Бірмінгемі зібрав понад 13,4 мільйона фунтів стерлінгів.

 

Благодійний концерт «Разом з Україною» у Лодзі назбирав майже 8 мільйонів злотих на польську гуманітарну акцію для допомоги Україні.

 

40 мільйонів гривень зібрали під час телемарафону «Save Ukraine – #StopWar» у Варшаві.

Двотижневий марафон у Фландрії на телевізійних каналах VRT Eén і двох основних комерційних телеканалах Flanders VTM та Play 4 (адміністративний регіон Бельгії) зібрав майже 18 мільйонів євро на допомогу постраждалим від війни в Україні.

Суспільний мовник Словенії RTV Slovenia спільно зі Словенським Червоним Хрестом і Caritas Slovenia організував благодійний концерт для допомоги біженцям з України. Його результат – 799 650 євро.

І це далеко не повний перелік благодійних акцій. Такі телерадіомарафони продовжуються по всій Європі, на черзі великий благодійний концерт організовує Іспанія.

Україна цінує та завжди пам’ятатиме про солідарність всіх медійників Європи, їх людяність, самопожертву та підтримку! Дякуємо за те, що допомагаєте тримати інформаційний фронт і перемогти та захистити світ від дикунів, яких так довго не хотіли називати дикунами.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше