Медійні персони, які пропагували русскій мір на українських телеканалах, опиняться в списку колаборантів - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Медійні персони, які пропагували русскій мір на українських телеканалах, опиняться в списку колаборантів

Про підготовку відповідного реєстру, який формує Рада національної безпеки і оборони України, стало відомо від Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Реєстр найближчим часом опублікують, повідомив голова РНБО Олексій Данілов. «Там буде дуже багато дивовижних людей, які до 24 лютого виступали на всіх телеканалах. Вони були завсідниками та навіть ведучими деяких програм і на наших каналах кричали про нашу державу, свободу слова», – сказав він.

Законопроєкти про боротьбу з колабораціонізмом український парламент ухвалив 3 березня. Згідно з ними за співпрацю з державою-агресором, її окупаційною адміністрацією, озброєними чи воєнізованими формуваннями у військовій, політичній, інформаційній, адміністративній, господарській чи трудовій сферах обмежується доступ до занять державних посад, а також посад в органах місцевого самоврядування терміном на 15 років.

Також люди, що будуть визнані колаборантами, не зможуть бути членами виборчих комісій, офіційними спостерігачами, уповноваженими представниками кандидата на посаду президента України у Центральній виборчій комісії, довіреними особами кандидата на посаду президента України, кандидатами на місцевих виборах тощо.

Як відомо, Національна рада постійно здійснювала контроль мовлення українських телеканалів і регулярно застосовувала санкції до тих із них, які поширювали мову ворожнечі та деструктивно впливали на українське суспільство.

Нагадаємо, що 2021 року регулятор фіксував посилення внутрішніх процесів із нав’язування проросійських поглядів українським громадянам через екрани телевізорів. Ми наголошували, що йдеться не про плюралізм думок, а саме про потужні інформаційні вливання, спрямовані на розхитування суспільно-політичної ситуації в країні, дезорієнтацію населення, посилення розбрату і ненависті між людьми окремих територіальних груп і конфесій, розпалювання міжнаціональної неприязні, нетерпимість до осіб, що мають ті чи інші політичні вподобання. Така інформація створювала в країні політичний хаос, ставила під сумнів суверенітет держави.

За результатами позапланових перевірок 2021 року було застосовано 7 санкцій штрафу до телеканалу «НАШ», 5 штрафних санкцій отримала інша юридична особа з логотипом «Максі-ТВ», яка ретранслювала ті ж самі програми. Було 4 рішення зі зверненням до суду щодо анулювання ліцензії цьому проросійському мовнику і рішення ще 2019 року з клопотання до суду про анулювання ліцензії «Максі-ТВ». Ці наші рішення і досі в судах.

Завдяки рішенню РНБО лише 2 лютого 2021 року до низки юридичних осіб, що транслювали програми телеканалу «112 Україна» було застосовано персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) терміном на п’ять років. І лише це дало змогу прибрати мовлення цих медведчуківських українофобів з ефіру.

У всіх таких рішеннях регулятора названі персони, які з піною біля рота, доводили українському суспільству, що країна робить велику помилку, бо рухається у протилежному від русского міра напрямку. Тому ми з нетерпінням чекаємо цього Переліку колаборантів, і сподіваємося, що всі ці симоненки, лукаші, портнови, рабіновичі, ківи та інші одіозні персони, а також ведучі, які їм підспівували, підпадуть під санкції української влади.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше