Медійники та обласна влада Одещини обговорили найбільш актуальні питання інформаційної сфери

04.12.2018

3 грудня 2018 року в Одеській обласній державній адміністрації відбулася селекторна нарада з головами районних державних адміністрацій, міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад, на якій розглядалися питання покриття телевізійним мовленням територій Одеської області в умовах припинення аналогової технології та забезпечення мовлення вітчизняних компаній у прикордонних районах області. Представник Національної ради в Одеській області Олександр Салабай був співдоповідачем щодо цих тем.

 Підбиваючи підсумки припинення аналогового ефірного мовлення в Одеській області, Олександр Салабай відзначив, що найважливішим чинником безболісного переходу на цифрове телебачення стала поінформованість громадян про кінцевий термін використання аналогового телебачення, а також надання  населенню роз’яснень із технічних аспектів зміни технологій. Завдяки проведенню інформаційної кампанії щодо вимкнення аналогового сигналу, звернень, скарг від мешканців прикордонних районів на впровадження цифрового мовлення не було. Ажіотажу щодо вимкнення аналогового сигналу також не спостерігалося.

За інформацією окремих райдержадміністрацій, після вимкнення телевізійного аналогового сигналу на території області все ж таки незначна частина телеглядачів із категорії малозабезпечених громадян через неможливість придбання тюнерів позбавлена можливості дивитися загальнонаціональні канали, на яких транслюються соціально-політичні новини України,  розважальні й культурологічні програм вітчизняного виробництва. Для  зміцнення інформаційної безпеки і вирішення цих нагальних проблем виконавчі комітети місцевих рад надали  до районних держадміністрацій свої пропозиції.  У місцевих бюджетах на 2018 рік мають бути передбачені кошти для забезпечення соціально вразливих верств населення цифровими декодерами.

Однак головним питанням для Одеської області залишається повноцінне покриття території телевізійним сигналом цифрової багатоканальної мережі  провайдера програмної послуги ТОВ «Зеонбуд», яке забезпечує трансляцію загальнонаціональних, а також деяких регіональних і місцевих каналів.

Представник Національної ради докладно розповів про ініціативу  регуляторного органу зі створення локальних цифрових каналів у стандарті DVB-T2 для мовлення місцевих телекомпаній. На основі покрокової інструкції Національної ради «Організація місцевого цифрового мовлення для телерадіоорганізацій, які мають ліцензії на аналогове мовлення і не представлені в регіональних цифрових мультиплексах», Олександр Салабай презентував процес створення локальних цифрових каналів мовлення та відповів на всі запитання, які виникли в учасників наради. Це один із шляхів, який дає можливість невеликим телевізійним компаніям перейти на цифрові стандарти мовлення і забезпечувати жителів невеликих населених пунктів місцевою інформацією.

 Нагадаємо, що 22 листопада Національна рада визначила переможців конкурсу на мовлення у цифровому стандарті DVB-T/Т2 на вільних каналах багатоканальної телемережі на Одещині. 22 населені пункти області були розподілені на 4 зони, кожна з яких охоплює певний телевізійний канал, у межах якого мовлення є синхронним. На конкурс було виставлено 2 програми в кожній синхронній зоні. Переможцями в окремих населених пунктах стали такі місцеві мовники: ТОВ «Ріак-Інформ», «Телеканал «Здоровье», ТОВ «Балінформкомпанія».

Фото з сайту Одеської обласної державної адміністрації