Медійники, які під час війни працюють із травмівним контентом, можуть потребувати психологічної допомоги – куди звертатися - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Медійники, які під час війни працюють із травмівним контентом, можуть потребувати психологічної допомоги – куди звертатися

Коли необхідно звертатися за психологічною підтримкою, хто може посприяти людям, які постійно перебувають у стресових ситуаціях, чому за психологічною допомогою необхідно звертатися вчасно це пояснять фахівці-психологи, які працюють у багатьох проєктах із консультування медійників.

Національна рада ще у липні 2022 року  оприлюднила Рекомендації щодо забезпечення психологічної допомоги журналістам у період воєнної психотравматизації (з профілактики посттравматичних стресових розладів).  Вони створені докторкою психологічних наук, президенткою Української асоціації медіапсихологів і медіапедагогів, членкинею Громадської ради при медіарегуляторі Любов’ю Найдьоновою на основі відкритих даних про світові дослідження і практики у рамках надання глобальної допомоги журналістам у роботі з травмівним контентом і містять перелік організацій, що надають безкоштовну допомогу представникам медіа. 

Нині медіарегулятор рекомендує ще один міжнародний проєкт, який допоможе українським журналістам та іншим представникам медіа уникнути розвитку травматичних розладів чи сповзання в депресію, програма «Самопоміч».

Вона розроблена українською мовою одразу ж після початку російського вторгнення в Україну Федерацією «Глобальна ініціатива в психіатрії» (FGIP) разом із Чеським національним інститутом психічного здоров’я як багатостороння платформа з метою допомогти Україні впоратися з психологічними наслідками війни.

Програма підтримки психічного здоров’я та психосоціальної підтримки має у своєму складі вебсайт із різноманітними ресурсами, доступність яких додатково розширюється завдяки довідковим лініям у соціальних мережах (Facebook, Telegram, Instagram).

Програмою керує міжнародна команда експертів із психічного здоров’я, які мають спеціальний досвід у сфері травм, а розроблена вона була у співпраці з кількома українськими та іноземними організаціями.

Команда спеціально підготовлених фахівців із психічного здоров’я пропонує онлайн- та офлайн-сесії для консультування людей, що мають такі проблеми:

  • порушення сну,
  • підвищена сторожкість,
  • повторне переживання спогадів,
  • тривожність і панічні атаки,
  • пригнічений настрій, почуття безнадії,
  • емоційна нестабільність,
  • емоційне заціпеніння,
  • страхи,
  • почуття провини,
  • втрата концентрації тощо.

Наголошуємо, що послуга безкоштовна, і доступ до неї відкрито через реферальні організації, які беруть участь у цій програмі.

У середньому, як зазначають представники «Самопомочі», послуги обмежуються 6 7 сесіями. Однією з реферальних організацій  програми є Асоціація психіатрів України.

За підтримки Норвезької спілки журналістів з 1 серпня 2022 року  «Самопоміч» пропонує безкоштовні психологічні консультації українською постраждалим від війни журналістам та іншим працівникам медіа.

Додаткову інформацію можна отримати у Юлії Пієвської:

+380 50 305 91 69 або pievskaya@gmail.com

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше