Мейджори припиняють ліцензування російських VOD-платформ - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Мейджори припиняють ліцензування російських VOD-платформ

Великі кіностудії призупинили продаж ліцензій на показ своїх нових фільмів російським онлайн-кінотеатрам, повідомляють представники російських стрімінгових сервісів.

У «Кинопоиске» (входить до складу Яндекса) повідомили, що компанія не має доступу до деяких іноземних прем’єр через санкції від правовласників. При цьому команда ліцензування «Кинопоиска» залишається «на зв’язку з ключовими партнерами».

«Уже опублікований контент залишається доступним. Щодо нових зарубіжних проектів, то ми в такій самій ситуації, як і всі російські онлайн-кінотеатри: деякі цифрові релізи, як це сталося з фільмами «Людина-павук: Нема дороги додому», «Людина короля», «Алея кошмарів», перенесено на невизначений термін», — сказав представник.

Подібні проблеми із закупівлею іноземних прем’єр виникли у стрімінгового сервісу Wink. «Ми уважно стежимо за розвитком ситуації, контактуємо з правовласниками та шукаємо всі можливі варіанти презентації нового контенту», – повідомили в пресслужбі «Ростелекому», якому належить онлайн-кінотеатр.

IVI, Okko та Amediateka відмовилися коментувати ситуацію.

Раніше низка міжнародних кіностудій і відеосервісів вирішили призупинити свою діяльність в Росії. Серед них – Disney, Warner Bros., Paramount, Universal, Sony і відеосервіси Amazon Prime Video, BBC Studios, Discovery, Netflix, Megogo, WarnerMedia.

14 березня представники музичних потокових сервісів Yandex.Music і VK Music повідомили, що не можуть додати в бібліотеки останні випуски західних виконавців.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше