Олександр Ільяшенко у коментарі газеті «Сегодня» про глушіння ТК "Україна": Обмежуються права телеглядачів, які не отримують контент - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Олександр Ільяшенко у коментарі газеті «Сегодня» про глушіння ТК “Україна”: Обмежуються права телеглядачів, які не отримують контент

У Нацраді шукають винних і розмірковують про мотиви зловмисників.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення складе план дії для захисту ефіру ТК “Україна”. Вчора, під час трансляції Євро-2016, з боку намагалися заглушити сигнал телеканалу, в результаті, як каже член Нацради Олександр Ільяшенко, не тільки завдали шкоди телеканалу, а й порушили права телеглядачів.

“Я бачив вчора цю ситуацію. Зв’язувався з керівництвом телеканалу, картинка дійсно вся “сипалася”. Зараз я розбираюся, що сталося. Мені доручено зустрітися з керівництвом ТК, в понеділок будемо розробляти план дій”, – сказав Олександр Ільяшенко в коментарі Сегодня.ua.

Нацрада звернеться до всіх служби, які мають технічну можливість з’ясувати, хто намагався глушити сигнал телеканалу. “Подивимося, які органи, які повинні цим займатися, і будемо на них тиснути”, – говорить експерт.

У Нацраді згадують, це вже не перший випадок, коли невідомі намагаються заглушити ефір українських телеканалів. “Я не розумію, кому це може бути вигідно. І “Інтер” глушили, а зараз ТК “Україна”. Обмежуються права телеглядачів, які не отримують контент. Це накладно і для каналу, який витратив багато коштів на права на трансляцію”, – розповідає член Національної ради.

На питання, чи є це тиском на свободу слова, Ільяшенко відповів: “Якби в цей момент йшов випуск новин або політичне ток-шоу, можна було припустити. Але йде футбол. Хоча, як я зрозумів, люди, які глушать, їм все одно – вони глушать все підряд”.

Нагадаємо, вчора було зафіксовано незаконне глушіння ТВ-сигналу, який поширюється через супутник ASTRA 4A, транспондер B22. Телеглядачі на території всієї України відчували технічні проблеми з прийомом сигналу загальнонаціонального телеканалу “Україна”, а у багатьох взагалі не було можливості дивитися трансляцію ЄВРО-2016 – через відсутність сигналу з супутника.

Згідно з даними технічного спостереження, причиною проблем з сигналом стало незаконне зовнішнє втручання. Зловмисники, застосовуючи потужне обладнання, глушили трансляцію Чемпіонату Європи, який мільйони українських глядачів чекали чотири роки.

Джерело “Сьогодні”

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше