«Громадське радіо» має моральне право мовити на прикордонні — Сергій Костинський - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

«Громадське радіо» має моральне право мовити на прикордонні — Сергій Костинський

На яких умовах «Громадському радіо» надали дозвіл на мовлення в Маріуполі пояснює член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський

15 вересня Національна рада з питань телебачення та радіомовлення дозволила «Громадському радіо» тимчасово мовити у Маріуполі Донецької області. Тепер почути програми «Громадського радіо» у Марiуполі можна на частотi 89,1МГц.

Михайло Кукін: Що означає «тимчасове мовлення»? Я так розумію, що в Маріуполі ліцензію «Громадське радіо» не отримає?

Сергій Костинський: Є закон про телебачення і радіомовлення. Згідно з цим законом будь-яка прорахована частота виноситься Національною радою на конкурс і протягом трьох місяців вирішується, хто буде переможцем. Тільки після цього надається ліцензія строком на 7 років для радіо, і на 10 років для телебачення.

Як з’явилося тимчасове мовлення? Коли почалася війна, Національне радіо зрозуміло, що, якщо йти за процедурою, яка створювалася в мирний час і таким чином надавати ліцензію, то ми відновленням мовлення в зоні АТО будемо займатися роками. Може пройти багато часу, поки частоту погодить Генеральний штаб або буде відбуватися міжнародна координація, потім ще конкурс, який триває три місяці.

Саме тому Національна рада пішла на безпрецедентний крок і почала видавати дозволи на тимчасове мовлення. Це не ліцензія, а дозвіл, який діє на період проведення АТО.

Після завершення Антитерористичної операції всі частоти будуть перераховані, і будуть виноситися на конкурс.

Я як член Національного радіо вважаю, що та компанія, яка працювала в комерційно непривабливих територіях, яка витрачала всі свої ресурси на підтримку нашої держави, притримувалась патріотичної позиції, повинна мати пріоритет, тому що саме там на сході вона захищала інформаційний суверенітет своєї держави.

Я вважаю, що «Громадське радіо» має моральне право брати участь в цьому конкурсі і мати перевагу перед будь-якою радіостанцією.

Михайло Кукін: А чому в конкурсах, які проходять на інших територіях, далеких від війни, громадські мовники програють комерційним?

Сергій Костинський: На всіх інших територіях, які не входять в зону АТО, діє закон, за яким відбуваються конкурси.

Що стосується програшів «Громадського радіо», то потрібно розглядати кожен конкурс окремо. Все ж таки одним з пріоритетів Національної ради є розвиток місцевого мовлення.

Зараз Національна рада надала дозвіл на тимчасове мовлення «Громадського радіо» у Маріуполі, і найближчим часом буде оголошено конкурс в Одеській області. Я офіційно запрошую «Громадське радіо» брати участь в конкурсі на ці частоти та допомагати своїй країни в мовленні на прикордонні, де в нас є білі плями, і в деяких регіонах немає українського мовлення зовсім.

 

Джерело “Громадське радіо

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше