«Мета» викрила і заблокувала мережу проросійських сайтів, що поширювали дезінформацію - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

«Мета» викрила і заблокувала мережу проросійських сайтів, що поширювали дезінформацію

Компанія «Мета», яка є власником  Facebook, Інстаграму, WhatsApp, викрила і заблокувала діяльність розгалуженої мережі з-понад 60 вебсайтів походженням із росії, які поширювали прокремілівські наративи щодо війни в Україні. Ці сайти видавали себе за новинні європейські ресурси, наприклад Spiegel, The Guardian і Bild, і були спрямовані здебільшого на Німеччину, Францію, Італію, Україну і Велику Британію.

Мережа цих сайтів публікувала оригінальні статті, в яких критикували Україну і українських біженців, підтримували росію і стверджували, що санкції Заходу проти росії матимуть зворотний ефект. Також ці статті, а ще оригінальні меми і YouTube-відео просувалися на багатьох інтернет-сервісах, включаючи Facebook, Instagram, Telegram, Twitter, вебсайти петицій Change.org і Avaaz та навіть LiveJournal.

«Мета» повідомила, що коли під час розслідування блокувала зазначені домени, бачила постійні спроби створити нові вебсайти. Це, на її думку, «свідчить про наполегливість і постійні інвестиції в цю діяльність в інтернеті».

У мережі вебсайтів інформацію поширювали переважно англійською, французькою, німецькою, італійською, іспанською, російською та українською мовами. Кілька разів контент у цій мережі поповнювався Facebook-сторінками посольств Росії в Європі та Азії.

За словами компанії, організована російська операція являла собою «незвичайне поєднання замислуватості і грубої сили».

«Мета» поділилася виявленою під час дослідження інформацією з колегами із технологічних компаній, дослідниками безпеки, урядами і правоохоронними органами, щоб вони також могли вжити відповідних заходів. Для підтримки подальших досліджень у цьому напрямі компанія у своєму звіті навела список доменів, петицій і каналів Telegram, які, на її думку, пов’язані із цією операцією.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше