Місце ZIK у цифрі інший канал може зайняти лише через конкурс, — Ільяшенко

16.02.2021

Але регулятор наразі не має змоги проводити конкурс через пандемію та карантин.

На місце телеканалу ZIK у цифровий мультиплекс «Зеонбуду» інший канал може увійти лише після проведення конкурсу. Про це у коментарі «Детектор медіа» розказав член Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Олександр Ільяшенко.

З поміж усіх трьох «каналів Медведчука-Козака»,  які були заборонені для трансляції указом президента, що вів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про санкції, лише ZIK має цифрову ліцензію. До відключення канал мовив у мультиплексі МХ-3 «Зеонбуду».

«Ліцензія ZIKзаморожена на п’ять років. Але навіть якщо у Нацради буде бажання оголосити на це місце конкурс, ми цього зробити не зможемо. Бо наразі конкурси призупинені через карантин. Однак  ми ще думаємо, що з цим робити», – зазначив Олександр Ільяшенко.

Те що місце каналу ZIK вільне у мультиплексі, за його словами, не влаштовує і глядача, і «Зеонбуд». «У провайдера залишилась ті самі витрати попри те, що канал ZIK вони не транслюють. Адже передавач працює. Думаю, що «Зеонбуд» не захоче розкидати витрати на інші канали, які мовлять у цьому мультиплексі», – сказав член Нацради.

Однак компанія наразі не зверталась до регулятора з подібним проханням. «Детектор медіа» звернувся за коментарем до «Зеонбуду» і чекає на відповідь.

Втім, на думку Олександра Ільяшенка, місце у мультиплексі не має бути порожнім, але єдиний можливий варіант входження у МХ-3 – це конкурс після завершення карантину.

«Також це місце могла б зайняти ще компанія, яка вже має цифрову ліцензію і хоче увійти в мультиплекс. Однак наразі таких компаній не має», – додав він.

Джерело “Детектор медіа