Місцеві телерадіоорганізації можуть звертатися до Національної ради за прорахунком частот для мовлення у цифровому форматі

Місцеві телерадіоорганізації, які бажають мовити у цифровому стандарті, однак досі не мають відповідної ліцензії, можуть звертатися до Національної ради за прорахунком частот для організації такого мовлення. Український державний центр радіочастот готовий розглядати запити і давати необхідні висновки.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України 31 серпня – останній день використання в Україні аналогової технології для телевізійного мовлення.

Національна рада закликає місцеві компанії, які хочуть надалі працювати і поширювати свої програми у цифрі, долучатися до процесу розбудови місцевого мовлення у цифровому форматі та просить не зволікати із поданням необхідних заяв.

Відповідно до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору телерадіоорганізація, яка має на меті створення нового цифрового каналу мовлення з використанням радіочастотного ресурсу, повинна подати до Національної ради такі документи:

– лист-звернення на ім’я голови Національної ради з проханням прорахувати канал у межах визначеного діапазону в певному населеному пункті (у довільній формі);

– заяву на видачу висновку щодо ЕМС РЕЗ цифрового наземного телевізійного мовлення за формою ЦТ-2, завірену місцевою філією ДП «УДЦР» (додаток 9 до рішення НКРЗІ від 01.11.2012 № 559);

– письмову згоду власника висотної споруди на встановлення технічного засобу мовлення;

– програмно-економічне обґрунтування створення нового каналу.

Отримавши належно оформлений пакет документів, регулятор звернеться до УДЦР із замовленням прорахунку частот.

Нині кілька компаній уже надіслали підготовлені документи, які  Національна рада розгляне на найближчому засіданні. Це – ТОВ «ТРК Союз-ТV» (м. Житомир), ТОВ «ТРК 3-Студія» (м. Івано-Франківськ), ПП «ТРК «НТК» (м. Коломия).

У разі наявності запитань щодо підготовки документів та прорахунку частот можна звертатися до управління радіочастотного ресурсу та технічного контролю Національної ради за телефоном: (044) 270 76 02.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше