Міжнародна конференція «Механізми захисту свободи ЗМІ»
15–16 квітня 2010 року в Тбілісі відбулася міжнародна конференція «Механізми захисту свободи ЗМІ» в рамках реалізації проекту Ради Європи щодо захисту свободи засобів масової інформації.
15–16 квітня 2010 року в Тбілісі відбулася міжнародна конференція «Механізми захисту свободи ЗМІ» в рамках реалізації проекту Ради Європи щодо захисту свободи засобів масової інформації.
Метою конференції, організованої Комітетом Міністрів Ради Європи за головування Швейцарії, було сприяння забезпеченню ефективних гарантій свободи слова у країнах Південного Кавказу, Молдові й Україні з огляду на дотримання рекомендацій і стандартів Ради Європи. Розглядалися також проблеми гарантування безпеки та захисту журналістів, загрози та виклики свободі вираження думок та питання нових технологій в інформаційній сфері.
У роботі конференції брали участь понад 60 представників державних органів влади, парламентарів, журналістів, медіа-експертів і представників громадських організацій Азербайджану, Вірменії, Грузії, Молдови й України.
З-поміж головних доповідачів були нещодавно призначена представником від ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович, керівник відділення Великобританії і представник із питань засобів масової інформації Асоціації європейських журналістів Вільям Хорстлі та редактор Інтернет-видання з питань політики щодо ЗМІ Інституту відкритого суспільства Марк Томпсон.
До складу делегації від України увійшли представники від Верховної Ради України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства юстиції України, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Державного комітету з питань телебачення та радіомовлення України, журналісти і представники неурядових організацій.
Під час конференції зазначалося, що право на вільне вираження поглядів закріплене у Конвенції з прав людини, є одним з основних чинників у розвитку демократичного суспільства. Усі органи Ради Європи (Комітет Міністрів, Парламентська Асамблея, Європейський суд із прав людини) роблять внесок у забезпечення свободи і незалежності ЗМІ, проте особиста безпека журналістів від юридичного та адміністративного тиску залишається одним із проблемних питань цієї частини Європи. Зокрема, були наведені приклади з прецедентного права Європейського суду з прав людини щодо Азербайджану, Вірменії та Молдови.
Також учасники конференції обговорили професійні стандарти журналістики, проблемні питання дифамації й етики та роль ЗМІ на національному, регіональному та міжнародному рівнях.
Прес-служба Національної ради