Моніторинг супутникових мовників виявив три компанії, що не мовлять

15.06.2015

У Національній раді триває моніторинг супутникових телеканалів стосовно ведення ними мовлення. За новими даними, виявлено три компанії, що не мовлять – «Телерадіокомпанія «Роса» (логотип: «РОСА»), «Підлітковий канал» (логотип «ЖИТТЯ телеканал»), «АППІА» (логотип: «jn1»).

Задля з’ясування обставин і причин, чому компанії не з’являються в ефірі, Національна рада призначила цим ліцензіатам позапланові перевірки. Однак їх провести не вдалося, оскільки мовники не розміщені за вказаними ними адресами. Спроби знайти ліцензіатів з використанням даних пошукової бази Держреєстру юридичних і фізичних осіб були безуспішними, оскільки вказані там контакти не дійсні.

Відтак Національна рада визнала порушення «Телерадіокомпанією «Роса», «Підлітковим каналом» і«АППІА» частини сьомої статті 27 та пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» у зв’язку з відсутністю мовлення і зобов’язала протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

У разі невиконання ліцензіатами рішення регуляторного органу Національна рада може призначити позапланову перевірку, оголосити попередження на підставі документальних свідчень про невиконання рішення або звернутися до суду про анулювання ліцензії у зв’язку з невиконанням розпорядження про усунення порушень.