Без російських пісень і жодних порушень – як війна вплинула на виконання мовної квоти в ефірах регіональних і місцевих телеканалів та радіостанцій (ІНФОГРАФІКА) - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Без російських пісень і жодних порушень – як війна вплинула на виконання мовної квоти в ефірах регіональних і місцевих телеканалів та радіостанцій (ІНФОГРАФІКА)

Національна рада проаналізувала, як у першому півріччі цього року в ефірі супутникових, регіональних і місцевих теле- і радіостанцій звучала українська мова. Результати моніторингу свідчать, що частка української мови в ефірі телерадіокомпаній перевищує встановлену законом цифру на 30%.

Регулятор провів моніторинг 98 супутникових, регіональних і місцевих телеканалів та 202 регіональних і місцевих радіостанцій, які мовлять на підконтрольній Україні території. Загалом було опрацьовано 15145 годин ефіру.

Середній відсоток ведення телепередач державною мовою у першому півріччі становив 98%. Тобто майже в усіх областях телемовлення велося повністю українською.

58% усіх пісень, що транслювалися упродовж доби, були виконані українською. Це на 23% більше ніж вимагає квотування.

Показово, що після російського вторгнення радіостанції відмовились від російськомовних пісень.  Пісні звучали українською або англійською, французькою, німецькою, та іншими мовами ЄС.

95% усіх радіопередач звучали українською мовою, що на 35% більше ніж вимагає законодавство.

Порушень законодавства щодо звучання в телерадіоефірах української мови Національна рада не зафіксувала.

Більше інформації – в інфографіці.

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше