«Мир сериала» вилучено з переліку 15 програм, що не можуть транслюватися на території України відповідно до рішення Національної ради

10.03.2016

Національна рада 10 березня внесла зміни до свого попереднього рішення від 11.02.2016 № 140, яким із Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України вилучено 15 російських телеканалів.

За результатами моніторингу телевізійних каналів, які ретранслюються в кабельних мережах України і не є підписантами Європейської конвенції, у лютому Національна рада ухвалила рішення про вилучення із Переліку іноземних програм 15-ти російських телеканалів. Рішення набуває чинності через місяць з моменту його оприлюднення.

Голова Національної ради Юрій Артеменко під час засідання повідомив, що до регуляторного органу надійшло звернення від компанії «Inter TV Limited», у якому надано інформацію про вжиті нею заходи задля увідповіднення діяльності мовника вимогам українського законодавства. Так, компанія зняла з ефіру фільми за участі акторів, внесених до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, а також комерційну рекламу, трансляція якої у програмах та передачах іноземних телерадіоорганізацій, що не є підписантами Європейської конвенції, відповідно до Закону України «Про рекламу» заборонена.

Зважаючи на лист компанії і вжиті нею заходи, Національна рада вирішила вилучити іноземну програму «Мир сериала» із переліку програм, зазначених у рішенні регуляторного органу від 11 лютого цього року.