На Чернігівщині навчаються обстоювати принципи інформаційної безпеки

23.12.2019

Питання безпеки інформаційного простору в Україні не втрачає актуальності. Найбільш вразливими до інформаційних загроз є прикордонні території. З метою запобігання та протидії таким загрозам у Чернігівській області заплановано проведення низки заходів, серед яких – просвітницька робота, аналіз інформаційного середовища та реалізація відповідних програм і проектів.

Днями представник Національної ради у Чернігівській області  Ірина Сенченко разом із фахівцями Департаменту інформаційної діяльності та політики ОДА провели семінар-тренінг щодо протидії інформаційним загрозам у прикордонні для представників органів влади, місцевого самоврядування та представників медіа. Тренінг відбувся в місті Корюківці, адже Корюківський район є одним із 7-ми прикордонних районів Чернігівщини.

Ірина Сенченко у своїй презентації ознайомила всіх учасників із структурою телерадіопростору регіону, окреслила основні загрози, напрями та завдання медійної сфери Чернігівщини. Також презентувала досвід місцевих радіоорганізацій з реалізації проекту «Радіо громад» та зупинилася на здобутках медіагалузі у 2019 році. Нинішнього року діапазон місцевих мовників поповнився двома компаніями, які загалом мовитимуть на 7-ми FM-частотах та одній середній хвилі. Окрім цього, Ірина Сенченко зазначила, що рішенням Національної ради від 10 жовтня 2019 року переможцем конкурсу на мовлення на частоті 92.5 МГц у місті Корюківці визначено компанію ПАТ «НСТУ» («Радіо «Промінь»).

Начальник відділу співпраці зі ЗМІ Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА Валерій Сорокін представив до уваги присутніх аналіз актуальних інформаційних загроз, що характерні для прикордонних регіонів.

Особливу увагу спікери звернули на проблему поширення теле- і радіопрограм країни-агресора на прикордонній території Чернігівщини, а також на потребу розширення зони охоплення населення вітчизняним мовленням. Учасники зустрічі обговорили перспективи участі Корюківської ОТГ у проєктах з розвитку інформаційного простору та спільні дії щодо запобігання інформаційним загрозам.

Захід, спрямований на  представників влади, місцевого самоврядування, засобів масової інформації та громадськості відбувся у рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 20162020 роки у приміщенні Корюківської міської ради.