На Чернігівщині створено робочу групу з вирішення проблемних питань інформаційної безпеки та розвитку інформаційного простору регіону
23 березня під час виїзної наради членів Національної ради до Чернігова за участі представників Чернігівської облдержадміністрації, обласної та міської рад відбувся круглий стіл на тему «Телерадіопростір Чернігівщини: цифрове мовлення, розвиток місцевого радіомовлення та захист прикордоння». Регулятор представляли голова Національної ради Юрій Артеменко, заступник голови Уляна Фещук, члени Національної ради Валентин Коваль і Сергій Костинський, а також керівник юридичного управління регуляторного органу Ганна Чумаченко.
Під час заходу було обговорено низку важливих для регіону питань, основне з них стосувалося захисту інформаційного простору регіону. Із 22 районів Чернігівської області 7 – прикордонні. Чернігівщина межує з Гомельською областю Республіки Білорусь і Брянською областю Російської Федерації. Тому тут спостерігається тривале засилля як російських, так і білоруських каналів. Ситуація особливо критична в шести прикордонних районах краю – Корюківському, Ріпкинському, Городнянському, Семенівському, Новгород-Сіверському та Сновському, де проживають близько 200 тисяч громадян.
Актуальним для області є питання покриття цифровим сигналом і вимкнення аналогового мовлення. Цифрові передавачі в області розміщені у містах Чернігові, Бахмачі, Прилуках, Ніжині, Бобровиці і смт Холмах, наявний сигнал із м. Шостки Сумської області. Голова Національної ради Юрій Артеменко розповів, що на останньому засіданні регулятор вніс зміни до проекту Плану поетапного вимкнення аналогового телерадіомовлення, перенісши терміни вимкнення аналогового сигналу в Україні. «Процес вимкнення аналогового сигналу відбуватиметься, як це було передбачено і раніше, у три етапи. Перший – вимкнення аналогу в окремій області – запланований на серпень 2018 року. Другий – вимкнення аналогового сигналу на всій території країни, за винятком «UA: ПЕРШИЙ», місцевих мовників, аналогових каналів на території проведення АТО і в деяких прикордонних районах, – січень 2019 року. Остаточне вимкнення аналогового сигналу в Україні має відбутися у квітні – травні 2019 року. Також змінами передбачено, що План має бути обов’язково затверджений урядом», – пояснив Юрій Артеменко.
Сергій Костинський виокремив першочергові завдання для Національної ради стосовно Чернігівської області. Це – позначення «білих плям» на прикордонні, розроблення дорожньої карти щодо їх заповнення українським мовленням і далі – створення Плану дій, замовлення частот та організація перших конкурсів.
Для вирішення проблемних питань краю під час обговорення було запропоновано створити робочу групу з вирішення проблемних питань інформаційної безпеки та розвитку інформаційного простору регіону. Серед її основних завдань буде допомога районним громадам у підготовці документів для пакетного прорахунку частот.
Головою робочої групи стала перший заступник голови облдержадміністрації Юлія Свириденко. До складу групи увійшли представник Національної ради у Чернігівській області Ірина Сенченко, представники обласної та міської рад, керівник Чернігівської філії Концерну РРТ Валерій Телятніков, керівник Чернігівського обласного відділення Північно-Східної філії УДЦР Володимир Бойко та керівники прикордонних райдержадміністрацій.