На чернівецький телеканал «ТВА місто» накладено штраф

17.08.2017

Регуляторний орган 17 серпня застосував санкцію «стягнення штрафу» до ТОВ «Медіасистем-групп», м. Чернівці (кабельне мовлення, логотип «ТВА місто» (комбіноване)), через неусунення телерадіоорганізацією порушень в установлені строки після застосування до неї санкції «оголошення попередження».

У березні цього року Національна рада ухвалила рішення, яким було визнано порушення ліцензіатом пункту 4.2 Інструкції про порядок здійснення перевірок телерадіоорганізацій та провайдерів програмної послуги, оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення та про порушення законодавства про рекламу, оскільки компанія не надала можливості уповноваженому працівникові Національної ради провести перевірку її діяльності.

Зважаючи на цей факт, регулятор застосував до мовника санкцію «оголошення попередження», зобов’язавши його у визначені строки привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

Під час моніторингів телеканалу «ТВА місто» у квітні цього року було зафіксовано, що ліцензіат не мовить, що є порушенням вимог частини сьомої статті 27 та пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

Крім того, факт відсутності мовлення ТОВ «Медіасистем-групп» підтверджується й листами операторів телекомунікацій.

Провести позапланову перевірку діяльності компанії представникові Національної ради і цього разу не вдалося у зв’язку з тим, що за вказаною в ліцензії адресою мовника не виявилося.

Отже, керуючись частиною дев’ятою статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», Національна рада наклала на порушника штраф у розмірі 5% суми ліцензійного збору, що становить 926 гривень 20 копійок. Мовника зобов’язано у тридцятиденний термін сплатити штраф до державного бюджету і протягом місяця привести свою діяльність до умов ліцензії та норм чинного законодавства.