На двох провайдерів накладено штраф за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

На двох провайдерів накладено штраф за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення

У зв’язку з невиконанням провайдерами програмної послуги «ІТ ЛЮКС ТЕЛЕКОМ» і ТОВ «ІТ Люкс» із  м. Калуша Івано-Франківської області рішень Національної ради до них застосовано штрафні санкції за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення.

17 грудня 2015 року до компанії «ІТ ЛЮКС ТЕЛЕКОМ» за результатами позапланової перевірки було застосовано санкцію «оголошення попередження», оскільки були виявлені порушення частини дев’ятої статті 39, частини другої статті 42, частини першої статті 47 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та пункту 2.3 Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги. Зокрема, було зафіксовано, що не в повному обсязі ретранслювалася універсальна програмна послуга, розповсюджувалися 15 програм, що не входять до Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України, натомість ретранслювалися 104 програми, не передбачені загальною концепцією програм для ретрансляції. Також не було угод щодо розповсюдження 94 телеканалів. Ліцензіата було зобов’язано протягом місяця увідповіднити свою діяльність вимогам чинного законодавства.

Моніторинг, проведений Національною радою 21 січня цього року, зафіксував, що порушення не виправлені. Так, в УПП не ретранслюється ТРК «Надвірна», ретранслюються 2 іноземні програми, що не входять до переліку дозволених для розповсюдження на території України, ретранслюються 72 програми, не передбачені загальною концепцією програм для ретрансляції.

Представник компанії пояснив, що були технічні причини з ретрансляцією УПП, оскільки  рельєф місцевості і відстань від передавачів не давали змоги якісного прийому сигналу. З перенесенням головної станції на інше розташування вдалося отримати сигнал відповідної якості і доставити його до абонентів. Також, за його твердженням, виконано й інші вимоги ліцензії.

Однак, зважаючи на сукупність порушень та невчасне їх усунення, Національна рада вирішила накласти на провайдера штраф:

25 % – за вчинення порушень, передбачених частиною другою
статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», – 3445 грн.;

10 % – за вчинення порушень, передбачених частиною дев’ятою
статті 39 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», – 1378 грн.;

5 % – за порушення інших норм Закону України «Про телебачення і радіомовлення» або умов ліцензії (порушення пункту 2.3 Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги), – 689 грн.

Загальна сума штрафу – 5512 гривень.

Аналогічні порушення були зафіксовані під час моніторингу виконання рішення Національної ради іншим провайдером із Калуша – ТОВ «ІТ Люкс». Через неусунення порушень, за які раніше компанії було оголошено попередження, на ліцензіата накладено штраф:

25 % – за вчинення порушень, передбачених частиною другою
статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», – 8612 грн 50 коп.;

10 % – за вчинення порушень, передбачених частиною дев’ятою
статті 39 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», – 3445 грн 00 коп.;

5 % – за порушення інших норм Закону України «Про телебачення і радіомовлення» або умов ліцензії (порушення вимог частини п’ятої статті 42 Закону і умов ліцензії), – 1722 грн 50 коп.

Загальна сума штрафу – 13780 гривень.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше