На громадське обговорення виноситься проект Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті

12.06.2015

Проект нової редакції Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті затверджено на засіданні регуляторного органу 11 червня. Він виноситься на громадське обговорення, яке триватиме місяць. Голова Національної ради Юрій Артеменко зазначив, що проект документа напрацьовано спільно телеканалами «1+1» і «СТБ».

Поштовхом стали позапланові перевірки, проведені Національною радою, щодо дотримання мовниками Правил ведення мовлення 26 квітня – у День пам’яті Чорнобильської трагедії. Квітень загалом виявився насиченим на пам’ятні і скорботні дати, відтак телеканали не завжди встигали вчасно реагувати і змінювати програмне наповнення. Ініціатором внесення змін до відповідного акта, за словами Юрія Артеменка, була Національна рада.


У проекті документа, що виноситься на громадське обговорення, пропонується розмежувати дні трауру (жалоби) й дні пам’яті чи скорботи. До останніх пропонуються полегшені вимоги, ніж до днів трауру. Так, передбачено поширення в ефірному часі інформації про день пам’яті чи скорботи; припинення трансляції комедійних, еротичних фільмів і гумористичних передач; оголошення о 19.00 хвилини мовчання із супроводженням звуку метронома.


Пропонується також внести норму про те, що зміни до ефірної сітки мовлення вносяться не пізніше ніж через 12 (дванадцять) годин із часу опублікування на офіційних веб-сайтах видавців відповідного нормативного акта.


Із проектом нової редакції Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті можна ознайомитися за посиланням.


Зауваження і пропозиції можна надсилати упродовж місяця на адресу Національної ради: вул. Прорізна, 2, м. Київ, 01601; або електронною поштою: nrada@nrada.gov.ua