На компанію з Луганщини накладено штраф за невиконання мовної квоти в ефірному радіомовленні - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

На компанію з Луганщини накладено штраф за невиконання мовної квоти в ефірному радіомовленні

Національна рада 11 травня під час розгляду результатів позапланової виїзної перевірки ТОВ «Телекомпанія «СТВ» вирішила визнати порушення компанії, за яке відповідно до закону застосувала санкцію «стягнення штрафу».

Моніторинг добового мовлення ТОВ «Телекомпанія «СТВ», м. Сєвєродонецьк Луганської області, за 9 лютого 2018 року зафіксував в ефірі компанії ознаки порушення вимог частини п’ятої статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Зважаючи на це, Національна рада призначила мовнику позапланову виїзну перевірку.

На підставі моніторингу в процесі перевірки виявлено, що ліцензіат «СТВ» не дотримується вимог закону, оскільки в його мовленні добовий обсяг ведення передач державною мовою становив лише 46,5%, у той час як згідно із законом він має становити не менше  ніж 55% .

Таким чином, відповідно до частини одинадцятої статті 72 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» регуляторний орган ухвалив рішення застосувати до ТОВ «Телекомпанія «СТВ» санкцію «стягнення штрафу» у розмірі 5% суми ліцензійного збору – 4 845 грн. 50 коп. Також компанія зобов’язана протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

Зі свого боку уповноважена представниця мовника пояснила, що порушення цих норм закону виникло в ефірі внаслідок технічного збою, який і призвів до зменшення обсягу ведення передач державною мовою. До того ж, окремо запевнила, що, аби усунути це порушення, компанія не чекала зауваження від регуляторного органу, а негайно вирішила його самостійно. Та додала, що нині їхня радіостанція здійснює мовлення відповідно до вимог чинного законодавства та умов ліцензії.

Питання недотримання мовних квот принципове для Національної ради, пояснив  Юрій Артеменко, голова Національної ради. Крім того, член Національної ради Сергій Костинський зауважив, що регулятор заклав цю практику під час  впровадження квот на радіо і так само робитиме це стосовно телебачення. А також закликав мовників дотримуватися законодавства і транслювати в ефірі більше української мови.

Згідно з вимогами частини третьої статті 75 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» «Телекомпанія «СТВ» має сплатити штраф до Державного бюджету України у тридцятиденний термін із дня повідомлення Національною радою про відповідне рішення.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше