На конференції, організованій у рамках спільного проекту Національної ради та ОБСЄ, обговорюють механізми співрегулювання у сфері електронних ЗМІ напередодні переходу на цифрове мовлення
КИЇВ, 14 червня, 2011 – Розробку нових та удосконалення наявних механізмів співрегулювання у сфері електронних ЗМІ обговорюють на конференції, яка розпочалася сьогодні в Києві.
У заході, організованому Координатором проектів ОБСЄ в Україні та Національною радою України з питань телебаченя і радіомовлення, беруть участь посадовці медійної сфери, незалежні українські та міжнародні експерти, громадські організації та представники ЗМІ. Вони обговорюватимуть, як перехід на цифрове мовлення може змінити регуляторне середовище в Україні та розглянуть можливості для використання механізму співрегулювання мовників в українських реаліях. На конференції буде презентовано міжнародний досвід застосування цього механізму.
Під час конференції також будуть висловлені думки щодо викликів плюралізмові та свободам ЗМІ в Україні, які можуть бути спричинені переходом з аналогового на цифрове мовлення.
Захід організовано в рамках проекту ОБСЄ, що виконується на запит Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
ДОВІДКА: Експерти вважають, що перехід України від системи аналогового до цифрового мовлення може стати викликом для регуляторних органів, оскільки цей процес призведе не лише до збільшення кількості традиційних телерадіомовних ЗМІ, а й створить можливості для поширення нових. Компенсувати збільшення цього навантаження може удосконалення практики співрегулювання (під співрегулюванням у цьому випадку розуміється співпраця регуляторних органів держави зі ЗМІ, спрямована на спільну реалізацію функції забезпечення дотримання вимог законодавства).