На «ПЕРШИЙ НЕЗАЛЕЖНИЙ» чекає додаткова перевірка щодо прозорості структури власності - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

На «ПЕРШИЙ НЕЗАЛЕЖНИЙ» чекає додаткова перевірка щодо прозорості структури власності

Під час перевірки структури власності ТОВ «Тайм медіа» (супутниковий телеканал «ПЕРШИЙ НЕЗАЛЕЖНИЙ»), м. Київ, Національна рада виявила нові факти, які потребують додаткового вивчення. На час проведення перевірки ліцензіат не повідомив регулятор про зміну кінцевого бенефіціарного власника, яким, зокрема, став народний депутат України Нестор Шуфрич. Також у компанії відбулися зміни в переліку пов’язаних осіб та в розподілі часток володіння компанією. У зв’язку із цим на засіданні 8 грудня Національна рада вирішила призначити ліцензіату додаткову перевірку. 

16 вересня цього року Національна рада призначила «ПЕРШОМУ НЕЗАЛЕЖНОМУ» позапланову перевірку через подання ним неповної інформації про власників телеканалу. Документи про структуру власності, які ліцензіат надав регулятору, містять дані лише про 99% власності медіа.

На підставі інформації ліцензіата Національній раді було відомо, що власником телеканалу зі 100-відсотковою часткою є ТОВ «Медіахолдинг новини». Цією компанією по 1% володіє 99 фізичних осіб. Водночас, 98 з них передали свої частки статутного капіталу в одноосібне управління Діані Панченко. Вона є одним зі співвласників ТОВ «Медіахолдинг новини» з часткою 1% і визначена його кінцевим бенефіціарним власником.

З’ясовуючи під час перевірки процедуру і форму прийняття рішень у ТОВ «Медіахолдинг новини», Національна рада дізналася, що на загальних зборах учасників компанії Діана Панченко ухвалювала рішення одноосібно. Як бенефіціарний власник вона користувалася  своїм правом здійснення вирішального впливу на управління або господарську діяльність  ліцензіата ТОВ «Тайм медіа».

Однак наданих ліцензіатом документів – копій протоколів загальних зборів учасників ТОВ «Медіахолдинг новини» і ТОВ «Тайм медіа», копій звітів директора ТОВ «Тайм медіа» – не достатньо для того, щоб повноцінно проаналізувати вирішальний вплив рішень Діани Панченко на господарську діяльність. Порівнюючи мету діяльності ТОВ «Тайм медіа», що вказана у його статуті, з обсягом договорів, які мали бути укладені на підставі протоколів, також не можливо зробити висновку щодо її впливу загалом на цю сферу.

Крім того, ця перевірка викрила для Національної ради і той факт, що 24 вересня 2021 року у ТОВ «Медіахолдинг новини» відбулася зміна власника. Ця інформація стала відома регулятору з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Варто зауважити, що під час перевірки ліцензіат не повідомляв Національну раду про зміни у структурі власності й відповідних документів, які б підтверджували їх, не надав. Із відкритих джерел Національна рада дізналася, що тепер компанією ТОВ «Медіахолдинг новини» володіють не 99, а 40 фізичних осіб із часткою 1% та одна фізична особа із часткою 60%. Більший відсоток власності належить новому кінцевому бенефіціарному власнику ТОВ «Медіахолдинг новини» – народному депутату України Нестору Шуфричу.

З огляду на те, що Нестор Шуфрич очолює Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова, до повноважень якого, зокрема, належить забезпечення свободи слова, захист прав та свобод працівників засобів масової інформації, гарантії діяльності засобів масової інформації, відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» він має потенційний конфлікт інтересів. Оскільки народний депутат має приватний інтерес у сфері, в якій виконує свої службові чи представницькі повноваження, це може впливати на об’єктивність чи неупередженість прийнятих ним рішень або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.   

Офіційна заява щодо переоформлення ліцензії у зв’язку зі зміною відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) та відомостей про пов’язаних осіб надійшла до Національної ради лише 3 листопада 2021 року. Разом з нею ТОВ «Тайм медіа» також надало копію договору про те, що Нестор Шуфрич передав свою частку 60% в управління іншій компанії – ТОВ «Комерційна інновація». Регулятор взяв до уваги цю інформацію під час розгляду результатів перевірки.

Позапланова перевірка Національної ради встановила, що структура власності ТОВ «Тайм медіа»  не має ключових ознак, які б свідчили про її прозорість. Національна рада не змогла встановити той факт, що Діана Панченко як кінцевий бенефіціарний власник здійснює значний або вирішальний вплив на управління та/або діяльність ліцензіата. Це порушує вимоги частини четвертої статті 12 Закону України «Про телебачення і радіомовлення». Проте, зважаючи на появу нової інформації в питанні, яке було предметом позапланової перевірки Національної ради, на засіданні вирішено провести додаткову перевірку структури власності ТОВ «Тайм медіа».

Нагадаємо, супутниковий телеканал «ПЕРШИЙ НЕЗАЛЕЖНИЙ» створений колишніми працівниками телеканалів «ZIK», «112» і «NewsOne», які були заблоковані на підставі санкцій РНБО.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше