На підтримку України понад 50 радіостанцій в Європі транслюють сьогодні «Оду до радості» Бетховена - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

На підтримку України понад 50 радіостанцій в Європі транслюють сьогодні «Оду до радості» Бетховена

Європейська мовна спілка (ЄМС) повідомила, що 10 березня на підтримку України, яка  вже 15 днів протистоїть віроломному повномасштабному військовому нападу Російської Федерації, у 32 європейських країнах,  які є членами цієї міжнародної організації, 56 радіоканалів класичної музики транслюватимуть 9-ту симфонію Бетховена «Ода до радості», що є гімном Європейського Союзу.  Український Суспільний мовник, який також входить у ЄМС, транслює цей музичний твір на «Українському радіо».

З ініціативою забезпечити цю символічну культурну підтримку Україні виступило «Radio Romania». Головна  музична редакторка Крістіна Командазу, яка є автором цього проєкту, зауважила, що Європі, яка нині переживає нелегкі часи, не можна забувати найдостойніші символи того, за що варто боротися. За її словами 9-та симфонія Бетховена, що ґрунтується на поняттях братерства і миру, і є одним із шедеврів людської творчості, якнайкраще відповідає цій меті.

«Упродовж останніх 50 років вона була гімном Європейського Союзу, який прагне підтримувати цінність життя кожної людини, хоч би ким вона була. Незалежно від того, чи слухаєте ви всю симфонію, чи лише її останню частину, вона пов’язує вас із цінностями, які лежать в основі суспільства, у якому ми живемо, заради захисту якого помирають», — наголосила вона.

«Ода до радості» 10 березня звучатиме  не лише з радіоприймачів чи концертних залів, у Румунії її зможуть послухати навіть у супермаркетах, бібліотеках, офісах та інших нетрадиційних місцях. 

Українська аудиторія може послухати цей шедевр музичної класики на хвилях «Українського радіо».

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше