На провайдера програмної послуги накладено штраф

28.01.2016


На провайдера програмної послуги ФОП Кролевця М.В. із м. Новогродівки Донецької області рішенням Національної ради від 28 січня накладено штраф за неусунення порушень після застосування санкції «оголошення попередження».

Попередження було застосовано до провайдера у жовтні 2015 року за результатами позапланової перевірки через порушення частини дев’ятої статті 39, частин другої, п’ятої статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» та пункту 2.3 Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги. Тоді ліцензіата було зобов’язано протягом місяця привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

Проведений 27 листопада 2015 року моніторинг зафіксував ті самі порушення. Так, провайдер не у всьому обсязі пропонував програми універсальної програмної послуги, ретранслювалася одна іноземна програма, що не входить до Переліку програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України, порушено загальну концепцію програм для ретрансляції, оскільки поширювалися 26 програм, непередбачених загальною концепцією програм для ретрансляції, натомість не було 11 програм, передбачених ліцензією. Також зафіксовано порушення пункту 2.3 Положення про порядок видачі ліцензії провайдера програмної послуги, оскільки ліцензіат не виконує умови ліцензії.

У зв’язку з невиконанням попереднього рішення Національної ради і неусуненням виявлених під час позапланової перевірки порушень регуляторний орган вирішив застосувати до ФОП Кролевець санкцію «стягнення штрафу» на суму, розраховану від розміру ліцензійного збору, нарахованого за видачу ліцензії. Таким чином, підприємець має сплатити до державного бюджету 25% ліцензійного збору (1722 грн. 50 коп.) – за вчинення порушень, передбачених частиною другою статті 42 Закону України «Про телебачення і радіомовлення»; 10% (689 грн. 00 коп.) – за вчинення порушень, передбачених частиною дев’ятою статті 39 Закону України «Про телебачення і радіомовлення»; 5% (344 грн. 50 коп.) – за порушення інших норм Закону України «Про телебачення і радіомовлення» або умов ліцензії (порушення вимог частини п’ятої статті 42 Закону і умов ліцензії).

Штраф має бути сплачений упродовж місяця.

У разі невиконання ліцензіатом цього рішення Національна рада може призначити позапланову перевірку або застосувати санкції, передбачені чинним законодавством України.