На радіостанцію «Best FM» накладено штраф за порушення вимог законодавства щодо частки пісень українською мовою - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

На радіостанцію «Best FM» накладено штраф за порушення вимог законодавства щодо частки пісень українською мовою

За результатами позапланової перевірки ТОВ «Телерадіовидавнича компанія «Комра», м. Київ (мовлення на частоті 102,8 МГц у м. Маріуполі Донецької обл.), Національна рада визнала порушення мовником частини другої статті 9 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і наклала на нього штраф на суму 9 262,00 грн.

Моніторинг Національної ради від 26.01.2017 зафіксував, що частка пісень державною мовою в ефірі радіостанції протягом доби становила 23,1%, у період із 07:00 до 14:00 – 17,4%, а з 15:00 до 22:00 – 17,1%.

Закон України «Про телебачення і радіомовлення» передбачає, що упродовж першого року після набуття чинності законодавчими змінами щодо обов’язкової частки в ефірі пісень українською мовою вона має становити не менше як 25% у всіх  зазначених проміжках часу.

Порушення цієї норми передбачає застосування штрафної санкції на ліцензіата в розмірі 5% суми ліцензійного збору.

Таким чином, Національна рада визнала порушення «Телерадіовидавничою компанією «Комра» закону, наклала на неї штраф і зобов’язала упродовж місяця із дня ухвалення рішення увідповіднити діяльність вимогам чинного законодавства.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше