На території Литви припинено безкоштовний прийом шести агітаційних програмних послуг, які транслюються російською мовою - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

На території Литви припинено безкоштовний прийом шести агітаційних програмних послуг, які транслюються російською мовою

25 лютого 2022 року на своєму позачерговому засіданні Комісія з питань радіо і телебачення Литовської Республіки (LRTK) ухвалила рішення про тимчасове припинення прийому 6 телевізійних програм, що ретранслюються російською мовою на території країни.

З огляду на оголошену Україні війну з боку Росії LRTK ухвалила рішення рішення № KS-30, яким  на 5 років призупиняється можливість трансляції каналів Planeta RTR, Rossija 24, NTV Mir та Belarus 24; рішення № KS-31 забороняє наявність телеканалів Pirmais Baltijas Kanals Lietuva – PBK (Перший Балтійський канал Литва) та TVCi в інформаційному просторі держави упродовж 3 років. Рішення набули чинності в момент їх оприлюднення.

Регулятор Литви заявляє, що через розпалювання активної пропаганди війни здійснюватиметься моніторинг засобів оприлюднення інформації в Інтернеті, щоб убезпечити публічний доступ до незаконного, ворожого контенту, що розповсюджується в Литовській Республіці.

Комісія просить підтримки всіх установ та громадян Литви в інформуванні про дезінформацію та наявність незаконного контенту в литовському інформаційному просторі.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше