На три друга більше - оновився Список Вдячності Медіапартнерам України - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

На три друга більше – оновився Список Вдячності Медіапартнерам України

У п’ятницю до реєстру додалися Регуляторний орган з питань медіа Албанії (АМА), соцмережа Twitter і соціальна платформа Global citizens. Станом на зараз у Списку – 68 медіаорганізацій, що підтримали Україну.

У Албанії місцевий медіарегулятор АМА та регулятор з питань електронних телекомунікацій та поштових послуг (АКЕР) провели моніторинг телеканалів і медіаплатформ та підтвердили, що жодне аудіовізуальне російське медіа не має доступу в Албанії і не транслюється на будь-якій легальній цифровій платформі.

Паралельно регуляторний орган публічно поінформував медіа про етичні правила та обережність щодо використання проросійської інформації. Також АМА у співпраці з Регулятором з питань електронних телекомунікацій та поштових послуг Албанії (АКЕР) раніше вжили заходів для негайного закриття двох доменів з назвами списків програм (RT – Russia Today англійська RT – Russia Today UK; RT – Russia Today Німеччина; RT – Russia Today Франція; RT – іспанська і Sputnik). Про це повідомило Національній раді Посольство України в Албанії.

Соціальна мережа Twitter заблокувала аккаунт телеканалу Russia Today.Про це повідомляє українське «Дзеркало тижня»  з посиланням на російський INTERFAX. Низка інших видань рф пишуть, що цю інформацію повідомили також  представники RT на офіційному Telegram-каналі. Також російські ЗМІ стверджують, що RT оскаржує це рішення.

Платформа Global citizens запустила соціальний проєкт StandUpForUkraine. Його мета – допомогти українським переселенцям по всьому світу.  Тільки за один день вдалося зібрати біля 3 мільйонів доларів.

Проєкт StandUpForUkraine вже підтримали телеведучі Опра Уінфрі та Елен ДеДженеріс, Кріс Рок, канадський прем’єр-міністр Джастін Трюдо, світові рок та поп-зірки Оззі Осборн, Селін Діон, Ленні Кравіц, Брюс Спрінгстін, Елтон Джон, Біллі Айліш, Мадонна, Кеті Перрі, Едді Веддер, Айтана, гурти Metallica,  Bon Jovi, U2,Pearl Jam, Red Hot Chilli Peppers, Maneskin. Серед учасників акції є і українці – гурт «Антитіла» та зірка НБА Свят Михайлюк. Приєднатися до зірок можуть усі небайдужі.

Важливо, що і ті медіапартнери, що вже у Списку Вдячності, не зупиняються на досягнутому. Так, Національна рада з електронних ЗМІ Латвії з наступного тижня вирішила заблокувати 16 російських сайтів як такі, що створюють загрозу національній безпеці. Заблокованими будуть сайти РБК, Мейл.ру, а також сайт «Першого каналу». Про це повідомив голова латвійського медіарегулятора Іварс Аболіньш на своїй сторінці у твіттері.

Нагадаємо, раніше Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення звернулась до європейських мовників із закликом блокувати російську пропаганду і опублікувала Список Вдячності медіаорганізаціям світу, що підтримують Україну https://bit.ly/3LIu3HQ

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше