На участь у конференціях з обрання членів Наглядової ради НСТУ у п’яти суспільних сферах надійшло 98 заяв

05.11.2020

2 листопада завершився прийом документів від громадських об’єднань та  асоціацій на участь у конференціях із обрання членів Наглядової ради суспільного мовника. Загалом до Національної ради надійшло 98 заяв. Прийом документів тривав із 19 жовтня. Заяви могли подати громадські організації, які ведуть діяльність у сферах освіти та науки, забезпечення прав національних меншин, захисту інтересів дітей та молоді, творчій сфері та захисту прав осіб із інвалідністю.

Найбільше – 26 заяв – надійшло від об’єднань, що діють у сфері захисту інтересів дітей та молоді. Зі сфери захисту прав осіб із інвалідністю надійшло 22 заяви, від ГО у творчій сфері – 18, зі сфери забезпечення прав національних меншин – 17 і 15 заяв – від громадських організацій у сфері освіти та науки.

Відповідно до вимог Порядку проведення конференцій усі заяви розміщені на сайті Національної ради.

Громадська комісія з питань проведення конференцій проаналізує громадські об’єднання та асоціації, які виявили бажання делегувати свого представника у члени Наглядової ради, щодо відповідності вимогам Закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» і підготує протокол зі своїми висновками. Під час оцінювання документів увага насамперед звертатиметься на такі критерії:

  • строк діяльності у відповідній сфері становить не менше ніж три роки до дня подання заяви на участь у конференціях;
  • членами об’єднання є авторитетні у відповідній сфері особи;
  • діяльність об’єднання є активною (упродовж останніх трьох років об’єднання організовувало періодично, не рідше ніж кілька разів на рік, громадські заходи щодо проблем, які існують у відповідній сфері: ініціювало публічні обговорення актуальних питань, дискусії у професійній сфері тощо).

На підставі оцінки Громадської комісії Національна рада ухвалить рішення щодо допуску громадських об’єднань та асоціацій до участі у конференціях. Після формування остаточного переліку учасників конференцій регулятор оголосить про прийом заяв безпосередньо кандидатів на посаду члена Наглядової ради суспільного мовника.

Члени Наглядової ради НСТУ від громадських об’єднань та асоціацій відповідно до Закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» обиратимуться шляхом рейтингового голосування на відповідних конференціях. Кожне громадське об’єднання та асоціація має право одного голосу.

Нагадаємо, на засіданні 29 жовтня Національна рада затвердила кандидатури двох нових членів Наглядової ради суспільного мовника, яких було обрано на конференціях, – Оксану Романюк у сфері журналістики та Віктора Бобиренка у сфері місцевого самоврядування.