Набула чинності нова редакція Правил мовлення у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті - Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення

Сайт закрито. Офіційний сайт знаходиться за адресою webportal.nrada.gov.ua

Набула чинності нова редакція Правил мовлення у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті

5 травня в Офіційному віснику № 34 оприлюднено оновлені Правила ведення мовлення телерадіоорганізаціями у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті. Регуляторний акт набуває чинності з дня його опублікування.

Затверджений проєкт Змін до Правил Національна рада 10 грудня 2020 року винесла на громадське обговорення та упродовж місяця приймала до нього пропозиції від індустрії і зацікавлених сторін.

Попередній документ, який визначав порядок мовлення телерадіоорганізацій на території України у пам’ятні дні, був затверджений рішенням Національної ради у 2015 році. Однак у процесі практичної реалізації цих Правил виникла необхідність у їх перегляді і вдосконаленні. Розроблені Національної радою  зміни насамперед спрямовані на усунення недоліків попередньої редакції Правил.

Оновлені Правила передбачають новий підхід, адже береться до уваги формат мовлення телерадіоорганізацій. Також має місце розділення певних заходів, яких мають дотримуватися мовники окремо у дні трауру чи дні пам’яті. Таким чином, Правила стали більш універсальними, їх нова редакція врахувала звернення, які неодноразово надходили до регулятора від ліцензіатів.

Докладніше з новою редакцію Правил можна ознайомитись на сайті за посиланням.

Нагадуємо, 8 травня відповідно до Указу Президента України від 24.03.2015 № 169/2015 в Україні щорічно відзначається День пам’яті та примирення. Національна рада звертає увагу керівників телерадіоорганізацій на необхідність внесення цього дня відповідних змін до програм теле- і радіопередач. Зміни мають бути внесені відповідно до нової редакції Правил ведення мовлення телерадіоорганізаціями у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті.

 

Подати запит
на публічну інформацію
Детальніше